Spojte se s námi


Hokej

KHL bez legionářů znamená odliv sponzorů a konec KHL

Publikováno

dne

Letošní sezóna Kontinentální hokejové ligy se s největší pravděpodobností nedohraje a už nyní je jisté, že příští rok místo příchodu nových klubů z Číny, nebude v KHL startovat Red Starts Kunlun. Podle zdrojů Přímořského kraje se nepřihlásí do nového ročníku KHL ani Admiral Vladivostok, podle vedení Chabarovského kraje a další klub KHL Amur Chabarovsk.

Podle informací z webu metaratings.ru může být důvodem tohoto rozhodnutí ztráta sponzorů v důsledku pandemie nového koronaviru. Žádný ze současných hlavních sponzorů klubu, včetně vládních orgánů – což je v tomto případě Chabarovský kraj, není připraven investovat prostředky potřebné k účasti v dalším ročníku.

Tyto informace se objevily poté, co klub prodloužil smlouvu s hlavním trenérem Alexandrem Guľavcevem. Viceprezident klubu Alexander Filippenko vyjádřil své přesvědčení, že Amur bude i nadále působit v KHL, protože guvernér dal lize záruky a podepsal všechny dokumenty.

Guvernér kraje Chabarovského to ale důrazně popřel a dodal, že počítá, že za Chabarovsk budou hrát jen ruští hráči, což se týká pochopitelně i tří českých hokejistů a reprezentantů ČR hrajících za Amur.

Největší rozruch ale způsobilo rozhodnutí Tatarské republiky a vedení klubu Bars Kazaň. Tento historicky nejúspěšnější tým KHL dal jasně najevo, že nepočítá s výpomocí zahraničních posil. A hráči s ruským občanstvím se budou muset uskrovnit ve svých nárocích na platy.

Generální ředitel hokejového klubu Bars Kazaň Rafik Jakubov vyjádřil obavy ze skladby týmu pro sezónu 2020/2021 a přiznal, že se v době pandemie koronaviru nemůže opřít o podporu hlavního sponzora klubu, ropné společnosti Tatneft.

Rafik Jakubov citoval portál championat.com: „Chápeme, co se děje ve světě, je těžké pokračovat, ale připravujeme se na novou sezónu. Snažíme se zachránit a podepsat smlouvy zejména s mladými hráči. Uvidíme, kdo bude moci pokračovat a kdo ne. Doufáme v to nejlepší. Ale náš hlavní sponzor, společnost Tatneft má nyní jiné starosti a hokej u něj není na prvním místě.“

Podle reálného scénáře a dobře informovaného zdroje – ruského deníku Sport – Express se místo KHL bude hrát otevřená ruská hokejová liga s běloruským, kazašským a možná finským klubem Jokerit Helsinky. Nejistá je účast v takové soutěži klubu Dynamo Riga, který se již přihlásil do lotyšské ligy.

Použité zdroje: gazeta.ru, sport.express.ru, metaratings.ru

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.