Spojte se s námi


Fortuna liga

Když veškeré snahy o kultivaci fotbalu v Česku můžeme hodit do koše. Viktoria Plzeň reaguje na události po finále MOL Cupu

Sparta Praha ve finále MOL Cupu porazila Viktorii Plzeň 2:1 a po deseti letech tak získala double. Jenže veškeré fotbalové dění vzalo za své, když se fanoušci obou táborů poprali přímo na hřišti, byť aktivnější v tomhle ohledu byli Západočeši. Plzeňský klub nyní vydal oficiální prohlášení.

Publikováno

dne

Sparta Praha ve finále MOL Cupu porazila Viktorii Plzeň 2:1 a po deseti letech tak získala double. Jenže veškeré fotbalové dění vzalo za své, když se fanoušci obou táborů poprali přímo na hřišti, byť aktivnější v tomhle ohledu byli Západočeši. Plzeňský klub nyní vydal oficiální prohlášení.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Fotbalové kluby se v posledních letech snaží o kultivaci českého fotbalu, respektive celé fotbalové kultury. A poměrně slušně se to začalo dařit, nejvíce za fanouškovskou scénu v Česku bojovala především pražská Slavia.

Na stadionech se postupně přestali objevovat policejní psi, na Tribuně Sever například sešívaní odstranili plot, který fanouškům překážel ve výhledu na hrací plochu.

Jenže události z finálového zápasu MOL Cupu hodily všechny tyto snahy do koše. Už závěr utkání mezi Spartou a Plzní byl hodně vyhrocený.

Příznivci Viktorie ale vůbec neunesli porážku. Namísto toho, aby soucítili a smutnili se svým týmem, rozhodli se k nesmyslnému kroku. Vběhli na hřiště a šli provokovat fanoušky Sparty. Ne zrovna málo jich neodolalo.

Kamery České televize tak najednou zabíraly rvačky, diváci u televizních obrazovek mohli sledovat například plzeňskou férovku dva na jednoho, i když byl napadený příznivec Sparty na zemi. Sparťané ovšem nejsou bez viny. Právě z jejich sektoru totiž letěla židle směrem na štáb České televize.

Viktoria Plzeň zareagovala na události po finále MOL Cupu

To, co se tedy v Doosan Aréně dělo po závěrečném hvizdu velmi pravděpodobně zhatilo veškerou snahu o kultivaci fotbalové kultury v Česku. Viktoria Plzeň pak na celou událost ve čtvrtek odpoledne zareagovala oficiálním tiskovým prohlášením.

„Při organizaci utkání jsme postupovali v souladu se všemi doporučeními a pokyny pořadatele (FAČR) a vyvinuli v této oblasti maximální úsilí. Směrem k fanouškům jsme opakovaně komunikovali, že si nepřejeme jejich vstup na hrací plochu,“ uvedla Viktoria v prohlášení.

„Mrzí nás, že přes veškeré úsilí a vyvinutou snahu došlo na trávníku k násilí, které na fotbal nepatří a nechceme ho na stadionech vidět. Zároveň vnímáme, že celý fotbal musí toto řešit, aby se podobné scény v budoucnu již nikdy neopakovaly. A povedeme v tomto směru interní kroky i ve vztahu k našim fanouškům,“ doplnila Viktoria.

Zdroj: MOL Cup, FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.