Spojte se s námi


Fortuna liga

Kdo si svými výkony v lize říká o přesun na lepší adresu? Talent ze Sigmy i pilíř z Liberce

I díky pandemii koronaviru se na ligových trávnících v České Republice začalo objevovat více mladíků, jenž se díky svým výkonům mohou prodat do lepšího klubu. Fortuna liga nabízí hned několik zajímavých talentů.

Publikováno

dne

I díky pandemii koronaviru se na ligových trávnících v České Republice začalo objevovat více mladíků, jenž se díky svým výkonům mohou prodat do lepšího klubu. Fortuna liga nabízí hned několik zajímavých talentů.

Zdroj: SK Sigma Olomouc

Před rokem jsme na tento seznam zařadili Jana Kuchtu, Libora Holíka a Ondřeje Lingra. První a poslední přestoupili do Slavie, Kuchta je nejlepším střelcem ligy a Lingr si zase připsal nejhezčí gól sešívaných v Evropské lize. Holík zůstal v Jablonci, ale z druhého místa bojuje o Ligu mistrů.

Kdo si svými výkony říká o přestup na kvalitnější adresu letos?

Kryštof Daněk – 18 let, záložník, Sigma Olomouc

2020/21 – 19 zápasů, 3 góly

Mladý záložník Sigmy Olomouc už si připsal 3 starty v minulé sezóně, kde ukázal svůj talent, naplno se do kádru Hanáků prosadil ale až letos. Je velmi agilním typem hráče, který vyniká svou dynamikou, výbušností i prací s balónem.

Bude ještě potřebovat lehce zesílit, ale to může být otázka pár měsíců. Fotbalista narozený v roce 2003 už přílákává dost zájemců a jedním z těch největších je pražská Slavia. Ta by ráda získala klenot Sigmy už toto léto.

Martin Koscelník – 26 let, obránce, Slovan Liberec

2020/21 – 26 zápasů, 1 asistence

Ačkoli nepatří úplně do škatulky mladých talentů, jeho výkony jsou skvělé. Primárně pravý bek, v posledních utkáních ale nastupuje v Liberci i na pravém křídle. Hodil by se zejména Spartě, která nutně bude muset shánět pravého obránce.

Koscelník má zkušenosti z evropských pohárů, se Slovanem naskočil v aktuálním ročníku do devíti utkání Evropské ligy. Dostal se i do slovenské reprezentace, kde odehrál 2 utkání Ligy národů a 2 utkání kvalifikace na mistrovství světa.

Cadu – 23 let, obránce, 1. FK Pardubice

2020/21 – 25 zápasů, 5 gólů, 1 asistence

Brazilec Cadu má na pravého obránce více než slušná čísla. 5 gólů, k tomu jedna asistence a velice spolehlivé výkony. Mohla by po něm pokukovat Sparta či Plzeň, která také nemá na pravém kraji obrany úplnou jistotu.

Cadu přišel do Pardubic v minulém ročníku, ve FNL stihl naskočit do devíti utkání a vstřelil 3 branky. Připsal si i jeden start za brazilské Fluminense, odkud do České republiky přišel.

Dominik Pleštil – 21 let, záložník, FK Jablonec

2020/21 – 26 zápasů, 2 góly, 3 asistence

Mladý jablonecký záložník se v této sezóně naplno prosadil do kádru Petra Rady. Z pravého křídla vstřelil 2 góly, na další 3 přihrál a pravidelně zásobuje příležitostmi Doležala se Schranzem. Před pár dny o něj projevil dokonce zájem norský mistr Bodo/Glimt, kde je aktuálně přestupové období.

Jablonec ale s díky odmítl, jelikož Pleštila považuje za důležitého člena kádru a navíc ho chce mít na letní boje o evropské poháry. Ovšem pokud by přišla tučná nabídka z týmů top 3 ve FORTUNA:LIZE, vedení severočeského klubu by už zřejmě neodmítlo.

Zdroj: Livesport

Reklama

Oblíbené