Spojte se s námi


Bundesliga

Kdo potáhne Bayern Mnichov k dalším titulům?

Publikováno

dne

Už je to přes pět let, kdy bavorský gigant naposledy vyhrál titul v Lize mistrů. A i přesto, že v domácí soutěži stále nenašel přemožitele, jsou očekávání fanoušků nepochybně větší. V Mnichově nikdy nebyly zvykem nákupy obřích hvězd. Proto se investice do vlastní akademie jeví jako dobrá alternativa. Vždyť Robben s Ribérym mají své nejlepší za sebou a na křídlech je bude nutné nahradit. Ale nejsou to jen oni kdo stárne a kde bude muset Bayern obměnit sestavu. Dnes si tedy představíme hráče, kteří již dnes hrají kvalitně, nebo ty s velkým potenciálem do budoucna.

Zdroj: Wikimedia

Brankář

Pozice Manuela Neuera je v současnosti určitě neotřesitelná. Vypadá to však, že zde by neměl být problém ani do budoucna. Mladý Christian Früchtl (18 let) se už párkrát do prvního týmu dostal. Letos by mohl nasbírat zkušenosti v Mnichovském „béčku“. A za pár let se určitě může poprat o místo v základu.

Obrana

I v obraně to pro Bayern vypadá dost slibně. Joshua Kimmich a Niklas Süle (oba23 let) už teď nastupují v základu a předvádí velice kvalitní výkony. Kimmich se navíc několikrát ukázal jako užitečný žolík a pro tým byl vždy velkým přínosem a to mnohdy i směrem dopředu. Bude klíčové oba v klubu udržet.

Méně prostoru zatím dostal v obraně například Lars Lukas Mai (18 let), ale pokud nasbírá zkušenosti, tak si i on může vybojovat místo v základu.

Záloha

Zde se mladým hráčům přes silnou konkurenci nedaří prosadit. Tento problém měl vyřešit příchod Renata Sanchese (21 let), který na Euru 2016 předváděl skvělé výkony a byl jedním z těch, kteří dotáhli Portugalsko k titulu. V Bayernu se však vůbec neprosadil. Až letos se po návratu z hostování ve Swansea probral a předvedl několik dobrých výkonů.

I příchod Leona Goretzky (23 let) se jeví jako dobrý tah. Mnoho šancí sice zatím nedostal, ale potenciál má do budoucna určitě velký. Na svou šanci bude také čekat Meritan Shabani (19 let), který si svými výkony v „béčku“ jasně řekl o své místo v týmu.

Útok

Nedá se říci, že by zde Bayern neměl mladé hráče s potenciálem. Ale mnohdy ještě nemají dostatek zkušeností nebo je často sužuje zranění. Velkým příslibem do budoucna jsou letošní výkony Serge Ganbryho (23 let). Ten se v létě vrátil z hostování v Hoffenheimu a na křídle plně využívá své rychlosti a dynamiky.

To Kingsley Coman (22 let) už ukázal, že pokud je fit, má na místo v základu. Do týmu ho přivedl Pep Guardiola a udělal z něj skvělého rychlého křídelníka. I mladý Kamerunský útočník Frank Evina (18 let) by mohl za pár let řádit v útoku. Zatím však spíše sbírá zkušenosti.

Uvidíme v budoucnu, kdo se nakonec opravdu stane klíčovým členem základní sestavy. Snad se Bayernu vrátí velké investice do akademie a přivede nové talenty. Bude nesmírně důležité aby Niko Kovač dal šanci mladým hráčům a Bayern se tak vyhnul problémům s příliš starou sestavou.

Reklama

Oblíbené