Spojte se s námi


Tenis

Kdo patří mezi největší favority turnaje v Ostravě?

Již v pondělí startuje tenisový turnaj v Ostravě. Pochopitelně s velkou účastí českých reprezentantů. Kdo patří mezi největší favority?

Publikováno

dne

Již v pondělí startuje tenisový turnaj v Ostravě. Pochopitelně s velkou účastí českých reprezentantů. Kdo patří mezi největší favority?

Zdroj: Rboed, CC BY 2.0

Na antukovém challengeru Ostragroup Open 2021 se představí hned pět českých reprezentantů – Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Patrik Rikl, Martin Kumich a Jiří Lehečka.

Ani jeden z nich však nebude plnit roli nasazeného hráče. Českou pětici mohli doplnit ještě hráči z kvalifikace. V ní nastoupil Michael Vrbenský nebo Andrew Paulson, avšak ani jeden neuspěl.

V osudí zůstává ještě Adam Pavlásek, který byl v minulosti považován za nesmírný talent.

Zpět ale k hlavní soutěži. Turnajovou jedničkou bude Francouz Gregoire Barrere z druhé stovky světového žebříčku. Na druhé straně pavouku najdeme jednadvacetiletého Brazilce Thiaga Seybotha Wilda.

Na antukových dvorcích v Ostravě se tentokrát neobjeví Aslan Karatsev, který ovládl minulý ročník turnaje. O novém šampionovi turnaje, který si do žebříčku ATP připíše 80 bode, se rozhodne v neděli 2. května.

Posledním českým vítězem ostravského turnaje je Jiří Veselý, jenž zvedl pohár nad hlavu v roce 2013. Před ním se to povedlo ještě Lukáši Rosolovi, Jana Hájkovi, Jiřímu Vaňkovi, Bohdanu Ulihrachovi, Ivo Minářovi a Lukáši Dlouhému.

Zdroj: ATP

Reklama

Oblíbené