Živé výsledky
  • BES
    BES
    MID
    MID
  • POL
    POL
    CPH
    CPH
  • TWE
    TWE
    FER
    FER
  • PAK
    PAK
    PAN
    PAN
  • ALU
    ALU
    DIN
    DIN
  • STG
    STG
    BEN
    BEN
  • VAR
    VAR
    JAB
    JAB
  • Voj
    Voj
    AJA
    AJA
  • HTA
    HTA
    LUD
    LUD
  • LUG
    LUG
    DUK
    DUK
  • BOR
    BOR
    PET
    PET
  • ZIL
    ZIL
    KAT
    KAT
  • LNZ
    LNZ
    GNT
    GNT
  • RIJ
    RIJ
    DRY
    DRY
  • MTH
    MTH
    HBT
    HBT
  • NSI
    NSI
    KOP
    KOP
  • SHE
    SHE
    NOM
    NOM
  • BRA
    BRA
    SHK
    SHK
  • STJ
    STJ
    ILV
    ILV
  • PAR
    PAR
    UNA
    UNA

Kdo je muž, který udeřil hráče Sigmy? Pracoval pro Slavii, byl na stáži v Bayernu či Sportingu Lisabon

Kdo je muž, který udeřil hráče Sigmy? Pracoval pro Slavii, byl na stáži v Bayernu či Sportingu Lisabon
Foto: Profimedia

Málo vídaný kolaps ze strany realizačního týmu Sparty jsme viděli včera při finále Mol Cupu mezi Olomoucí a Spartou. Jeden ze zdravotníků pražského týmu v návalu emocí udeřil do obličeje středního obránce Olomouce Jana Krále. Fanoušci už znají identitu provinilce. Je to vedoucí lékařské péče Filip Hrdlička.

  • Olomouckému obránci včera uštědřil facku sparťanský zdravotník Filip Hrdlička
  • 29letý fyzioterapeut má za sebou pracovní zkušenosti v Bayernu, West Hamu i Slavii
  • Od rozhodčího viděl Hrdlička červenou kartu, na trest si teprve počká

První pracovní zkušenost mu nabídla Slavia

29letý Hrdlička je členem realizačního týmu od ledna 2023. Má velmi solidní životopis – zkušenosti ve své profesi sbíral například u české reprezentace do 16 let a dále na stážích ve West Hamu, Realu Betis, Sportingu Lisabon nebo Bayernu Mnichov.

Tedy ve vysoce profesionálních soutěžích, kde by zkrat, jaký Hrdlička předvedl včera, měl velmi nepříjemné konsekvence… Hrdlička hrál celý život fotbal, ovšem neměl ambice proniknout do nejvyšších úrovní jako hráč.

Dal se na studia fyzioterapie. Pikantní je, že první šanci v českém fotbalu mu dala pražská Slavia. Pracoval zde od roku 2019, už jako třiadvacetiletý se zde stal týmovým fyzioterapeutem a vedoucím zdravotního úseku mládežnické akademie.

Reagoval na Královo pořvávání

Co přesně se včera stalo? K problematickému momentu došlo včera pár chvil před koncem vypršení 90 minut zápasu mezi Spartou a Olomoucí. Olomouc vedla 3:1 a Sparta se zoufale drala do útoku. Při jedné snaze proniknout po křídle se střetl Rrahmani s Pokorným a oba fotbalisté v bolestech dopadli na trávník.

K Rrahmanimu přiběhli ze strany hřiště fotbalisté Olomouce a naopak z území za autovou čárou přistoupili členové realizačního týmu Sparty včetně zdravotníků.

Z opakovaných záběrů lze usoudit, že střední obránce Olomouce Jan Král něco velmi neslušného zakřičel na svíjejícího se Rrahmaniho. Hrdlička jednal impulzivně. Pravačkou napálil Krále do tváře. Klasická facka, jako z Troškových komedií. Do smíchu ale Spartě nebylo – Hrdlička za to viděl od rozhodčího Roučka červenou kartu.

Dá se ale čekat, že ten nejtěžší trest na vedoucího lékařské péče teprve čeká. Je otázka, jak se k jeho chování postaví klubové vedení. Na Hrdličku zjevně, stejně jako na všechny Sparťany, dolehla frustrace z nevydařené sezóny.

Finále Mol Cupu proti Olomouci bylo jejím vrcholem. Pražané prohráli a přišli tak o jistotu evropských pohárů. Nyní je pro ně ve hře už Evropská konferenční liga, respektive její předkola. A to za předpokladu, že Sparta udrží čtvrté místo v lize před dotírajícím Jabloncem.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení