Spojte se s námi


Fortuna liga

Kdo je Heiko Herrlich, možný budoucí trenér Sparty?

Fotbalová Sparta Praha v pondělí dopoledne odvolala hlavního trenéra A týmu Pavla Vrbu. O jeho nástupci již začaly kolovat různé spekulace. Mohl by jím být bývalý německý fotbalista Heiko Herrlich.

Publikováno

dne

Fotbalová Sparta Praha v pondělí dopoledne odvolala hlavního trenéra A týmu Pavla Vrbu. O jeho nástupci již začaly kolovat různé spekulace. Mohl by jím být bývalý německý fotbalista Heiko Herrlich.

Herrlich se narodil 3. prosince 1971 v Mannheimu. V dorostu strávil dva roky v mládeži Freiburgu, ale v sedmnácti odešel do Leverkusenu. V Bundeslize hrál poté ještě za Mönchengladbach a Dortmund.

Právě v Dortmundu zažil nejlepší časy kariéry. Vyhrál dvakrát Bundesligu, v roce 1996 dokonce Ligu mistrů. Dvakrát získal německý pohár a v sezóně 1994-1995 byl nejlepším střelcem Bundesligy.

V německé reprezentaci toho i díky velké konkurenci moc nenahrál, nastoupil jen do pěti zápasů, v nichž jednou skóroval. Herrlich byl klasickým středním útočníkem, na jiných pozicích prakticky nenastupoval.

V Bundeslize nastřílel celkově 74 branek a mohlo jich být i více, kdyby mu v roce 2000 nebyl diagnostikován nezhoubný nádor. Herrlich se sice k fotbalu vrátil, ale na předchozí výkonnostní úroveň už nenavázal.

Jako trenér začínal v mládeži Dortmundu, vedl i německé mládežnické reprezentace. Jeho první štací v profifotbale bylo angažmá v bundesligové Bochumi v roce 2010.

Přestože se týmu nedařilo, zůstal u kormidla poměrně dlouho. Bochum nakonec sestoupila. Po zastávkách v nižších soutěžích v Unterhachingu a Regensburgu ho angažoval Leverkusen.

V sezóně 2017-2018 vybojoval konečné 5. místo v Bundeslize. Po polovině následujícího ročníku byl Leverkusen až 9. a Herrlich byl odvolán.

Následovala zatím jeho poslední bundesligová stanice Augsburg. V ročníku 2019-2020 klub jen tak tak zachránil v lize, v další sezóně odtrénoval 31 zápasů a byl odejit, když se jeho tým nacházel na 14. místě tabulky.

Zdroje: Transfermarkt, Kicker

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.