Spojte se s námi


La Liga

Real má novou sedmičku. Stane se z ní Ronaldův nástupce?

Publikováno

dne

Real Madrid dnes na své tiskové konferenci představil staronového hráče, který bude v nové sezoně oblékat dres s číslem 7. Je jím Mariano Diaz, který se po roce opět vrací do hlavního města Španělska po angažmá v Lyonu.

Mariano nastupoval za Real Madrid od roku 2011. Prošel C i B týmem svého klubu a poté nastoupil v 8 utkáních za A tým. Zájem o něj ale měl franouzský Lyon, který tohoto útočníka z Dominikánské republiky vykoupil za 8 milionů euro. Ve Francii se Diazovi dařilo, ve 45 utkáních vstřelil 21 branek a patřil ke hvězdám tamní ligy. Není tak divu, že si ho Real koupil zpět, nicméně za téměř trojnásobný obnos.

Mariano bude v nové sezoně oblékat dres s číslem 7, který nosil v nedávné době Cristiano Ronaldo. Ten ale přestoupil do Juventusu, a tak se hovořilo o tom, kdo že to bude oblékat dres, který vždy nosili vyjimeční hráči, jako třeba Raul? Média skloňovala jména nových posil, Hazard, Neymar či Mbappé, ani jeden však tento klub neposílil. Další možnost byl Asensio, který se za léta vypracoval mezi nejlepší hráče klubu. Vše ale nakonec dopadlo jinak. Na Mariana tak i kvůli číslu bude větší tlak, fanoušci budou požadovat okamžité výkony od hráče, který bude nosit číslo legend klubu.

Reklama

Oblíbené