Spojte se s námi


Fortuna liga

Kde vznikl spor mezi Slavií a Baníkem? A dokážou Sešívaní najít recept na neoblíbeného soupeře?

Publikováno

dne

Ostrava proti Slavii, odjakživa vyhrocený souboj, který nikdo nechce prohrát. Dva pravděpodobně nejlepší fanouškovské tábory v republice zápasu vždy dodávají pekelnou atmosféru, o kterou budeme dnes bohužel ochuzeni. 

Zdroj: slavia.cz

V Edenu nemají Sešívaní s Baníkem sebemenší problém, poslední dva duely se shodným skóre 4:0 jsou toho jasným důkazem. Problém však nastává, když musejí vyjet do Vítkovic. Jak řekl Patrizio Stronati po posledním bláznivém zápase: „Tady jsme doma a nenecháme nikomu nic zadarmo.“ A přesně podle toho se Baník ve vzájemných zápasech řídí. 

Poslední výhra Slavie na hřišti Baníku se datuje k 22.8.2015. Tehdejší výhru 3:1 řídil z lavičky Dušan Uhrin a na plac vyslal například Karla Pitáka nebo Martina Latku. Od té doby si slávisté ve venkovních duelech se Slezany připsali pouze 3 remízy a 2 porážky. 

Proč jsou vlastně vzájemné zápasy tak vyhrocené? Odpověď bychom našli o rok zpět, když se ve finále MOL Cupu utkali týmy v Olomouci. Velice přísně nařízenou penaltu za faul na Michaela Ngadeua nedokázal zkousnout Milan Baroš, který za své chování obdržel červenou kartu. Mezi celým realizačním týmem Baníku a Slavie se strhla velká hádka, kterou si někteří aktéři v sobě uchovávají dodnes. 

Zdroj: fcb.cz

V posledním vzájemném utkání Lukáš Masopust poslal Slavii do vedení v 94. minutě, což vyvolalo obrovskou radost na lavičce, které vládne Jindřich Trpišovský. Při oslavách se činili obzvlášť Pavel Řehák se Zdeňkem Houšteckým, který jak bylo v televizi slyšet, vykřikoval „Bůh to vidí“ a ukazoval přitom na ostravskou střídačku. 

Jenže o pár minut později Patrizio Stronati z rohu srovnal na 2:2 a celý realizační tým to Sešívaným s chutí vrátil. Baník tak znovu potvrdil jistou averzi vůči Slavii a realizačnímu týmu Jindřicha Trpišovského a lehce tak potvrdil spekulace, že se na vzájemné zápasy dokáže vyhecovat mnohem více než na Plzeň či Spartu. 

Duely mezi Ostravou a Slavií jsou velice třaskavé a již dnešní večer nabídne pokračování. Od osmi hodin si tak rozhodně nenechte ujít první kolo skupiny o titul.

Použitý zdroj: livesport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.