Reklama

Kde je mu konec? Martin Abena po konci ve Spartě v Česku zůstal, hraje třetí ligu

Pamatujete si na Martina Abenu? Rodák z Kamerunu přišel do Sparty ze Slovenska, proslavil se ale spíše problémy než výkony na hřišti. Deset let poté nicméně stále v České republice působí. Kde je mu konec?

Martin Abena přišel do pražské Sparty z Dunajské Stredy v zimě roku 2011. Jednalo se o hostování, kamerunský fotbalista předtím hrál v Íránu či Řecku.

Na Letnou si jej vytáhl Jozef Chovanec, kterého zaujal v Dunajské Stredě po boku Leonarda Kweukeho, s kterým výborně spolupracoval.

Ve Spartě se ale nechytil. Za rok a půl odehrál deset utkání. Proslavil se ale tím, že se na začátku roku 2012 nedostavil na 5 tréninků bez omluvy.

Vzhledem k tomu, že pokuta za jeden neomluvený trénink byla 50 000 korun, byl Abena o 250 tisíc korun lehčí.

Ve Spartě v létě roku 2012 skončil a vrátil se zpět na Slovensko. Odtud v roce 2014 odešel do Čáslavi a nakonec ukotvil ve Vltavíně.

I tam narazili na jeho náturu, což ostatně zmiňoval i trenér Martin Hašek, který vyprávěl, jak se Abena házel marod i když mu nic nebylo. A to zejména v době, kdy po něm chtěli, aby víc bránil.

V klubu ho nicméně i přes tyto potíže mají rádi a dnes již pětatřicetiletý fotbalista za tento pražský třetiligový klub nadále nastupuje.

ČFL má za sebou již devět kol, Abena naskočil do šesti z nich, vždy v základní sestavě.

Zdroj: LOKO Vltavín, Livesport, Transfermarkt

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Černoši a všichni tito s cizokrajných zemí,nikdy nebyli příliš zodpovědný a spolehlivý a když i někteří měli té zodpovědnosti více,tak zase faulovali,hráli jako doby..k,dostávali více žlutých a červených karet a samozřejmě vyloučení,kolikrát to i Spartu stálo zápas a body.Málokterý se opravdu povedl,třeba Bony Wilfried,trochu Kweuke,Tetteh začal lépe hrát až když odešel ze Sparty,v Turecku,Costa i když občas hrál dobře,mnohdy fauloval a prasil.Sparta by měla spíše sázet na vlastní odchovance a ne přivádět tyto přivandrovalce,pak jim nebudou samotní vlastní odchovanci utíkat,jako se to stalo za toho italského prý trenéra,co sem přivedl tu různobarevnou sebranku kopálistů,vysloužilců,spíše migrantů,která si myslela,že si to ve Spartě jen tak za velké prachy odkope či odsedí!!!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené