Spojte se s námi


Fortuna liga

Kde je mu konec? Litsingi zářil v Teplicích, ve Spartě se zakopal a ukončil kariéru

Pamatujete si na Franciho Litsingiho? Záložník z Konga v České republice zářil v dresu Teplic, zahrál si i za Spartu a Zbrojovku Brno. Kde je mu konec?

Publikováno

dne

Pamatujete si na Franciho Litsingiho? Záložník z Konga v České republice zářil v dresu Teplic, zahrál si i za Spartu a Zbrojovku Brno. Kde je mu konec?

Francis Litsingi se narodil v Brazzaville, jeho mládežnickým klubem byl konžský Saint Michel d’Ouenzé, ve kterém se dokázal probojovat do A-týmu.

Talentovanému křídelníkovi ale nebyl tento klub dostatečně velký, a tak v roce 2006, ve svých dvaceti letech, odešel do Kamerunu, kde začal hrát za Cotonspor.

V tom se mu dařilo a když mu agent domluvil angažmá v Evropě, neváhal. V roce 2008 zamířil do maďarského Újpestu, ze kterého ale obratem zamířil na hostování s opcí do Kecskeméti.

Tam se zapsal do srdcí fanoušků, odehrál za něj totiž 128 utkání, ve kterých vstřelil 32 gólů. Jeho kvalit si všimly Teplice, které jej v lednu 2013 odkoupily.

A právě na tuto dobu dozajista fanoušci severočeského týmu vzpomínají s láskou. Litsingi s Nivaldem či Eugenem Salamim předváděli výkony, na které se vyplatilo chodit na stadion.

V Teplicích vydržel dva a půl roku, poté vyslyšel vábení trenéra Zdeňka Ščasného, který tou dobou trénoval pražskou Spartu.

Tímto přestupem ale svou kariéru v podstatě pohřbil. V lize naskočil do pěti utkání, následně v zimě zamířil na hostování do tureckého Gaziantepsporu.

Po sezoně zamířil na hostování do Zbrojovky Brno, kde odehrál 14 utkání. Poté mu ve Spartě skončila smlouva a Litsingi se rozhodl pověsit ve třiceti letech kopačky na hřebík.

Kde je mu konec? Bývalý konžský fotbalista dělá 4 roky po konci profesionální kariéry manažera ve své zemi. Vyhledává fotbalové talenty a věří, že části z nich pomůže s angažmá třeba i v České republice.

Zdroj: Transfermarkt, Wikipedia, Livesport, Novasport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.