Spojte se s námi


Fortuna liga

Karviná našla svou největší posilu v odchovanci! Devatenáctiletý Zych táhne klub v přípravě svými góly

V minulosti jsme vás informovali o tom, že kouč Karviné dá šanci od prvního tréninku přípravy i vlastním mladíkům. Ke zbytku týmu se tak připojili devatenáctiletý defenzivní záložník Jan Holzer, osmnáctiletý slovenský záložník Juraj Teplan a osmnáctiletý polský útočník Kacper Zych.

Publikováno

dne

V minulosti jsme vás informovali o tom, že kouč Karviné dá šanci od prvního tréninku přípravy i vlastním mladíkům. Ke zbytku týmu se tak připojili devatenáctiletý defenzivní záložník Jan Holzer, osmnáctiletý slovenský záložník Juraj Teplan a devatenáctiletý polský útočník Kacper Zych. Právě poslední zmíněný se ukazuje ve velmi dobrém světle a v přípravě střílí jeden gól za druhým.

Poprvé se Zych prosadil v posledním utkání před odjezdem na soustředění do nedaleké polské Ustroni. Jednalo se o zápas proti Opavě, kdy polský mladík byl součástí sestavy pro druhý poločas.

Dvacet minut před koncem se Karviná usadila na polovině Opavy, ale z několika rohů a centrů výrazněji domácí obranu nezaměstnala. Rozhodnutí utkání přišlo jedenáct minut před koncem.

K Matěji Juráskovi se na půlce dostal míč, zbavil se dvou protihráčů a pelášil do vápna. Tam viděl Kacpera Zycha, kterému adresoval zpětnou přihrávku a mladý polský útočník se nemýlil.

Dne 7. července odehrála Karviná první duel v rámci herního soustředění v Polsku, kdy se proti ní postavil celek Zaglebie Sosnowiec. I v tomto utkání se Zych ukázal ve velmi dobrém světle.

Stejně jako v minulém utkání, i zde nastoupil devatenáctiletý Polák jako součást sestavy pro druhý poločas. Měl co dělat, neboť po prvním poločase vedl polský klub nad Karvinou 1:0.

Karvinští v druhém poločase poměrně brzy vyrovnali, což se nakonec ukázalo jako nesmírně důležité a klíčové pro zbytek utkání. Aleš Nešický skvěle vybojoval míč na vlastní půlce, zbavil se protihráče a poslal přihrávku na Lukáše Čmelíka.

Čmelík viděl nabíhajícího Sinyavského a poslal míč jemu. Ten to v zakončení provedl parádně. Estonec naznačil střelu, zasekl a levou nohou vyrovnal. Další gól přišel o 11 minut později po nákopu brankáře Neumana.

Po několika odrazech se míč dostal k Antonínu Svobodovi a od něj do ideální pozice ke Kacperu Zychovi, který brankáři soupeře udělal rychlou kličku a do prázdné brány překlopil vedení na karvinskou stranu.

Polskému útočníkovi to ovšem nestačilo, neboť dvacet minut před koncem přidal další gól hlavou. Asistenci si zde připsal rychlonohý Čmelík, který měl na pravé straně hřiště moře času na přesný centr

V sobotu 10. července se na závěr soustředění střetla Karviná s klubem GKS Tychy. Stejně jako tomu bylo v předchozích utkáních, tak i v tomto se Zych dostal na hřiště až ve druhém poločase. Tentokrát ovšem až v 60. minutě.

Chvíle polského útočníka přišla v 74. minutě, kdy poslal karvinský klub do vedení 3:2. Byla to velmi rychlá odpověď, neboť o minutu dříve celek GKS Tychy vyrovnal na 2:2.

Z levé strany přišel povedený centr, který první hráče přeletěl a našel si jej až Zych a to i přestože byl velmi těsně bráněn. Byť poté Karviná znovu inkasovala a zápas skončil 3:3, tak Kacper ukázal, že se s ním musí počítat.

Zatím to tak vypadá, že nejlepší letní posilou se pro karvinský klub stane jejich vlastní odchovanec Kacper Zych. Uvidíme, zda si podobné výkony přenese i do ligy.

Zdroj: MFK Karviná, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené