Spojte se s námi


Chance Liga

Karabec na odchodu ze Sparty? Zájem projevil italský celek

Adam Karabec má před sebou zřejmě skvělou kariéru. V předešlé sezoně ale rozhodně nedostával tolik příležitostí, kolik by očekával. Nyní je o něj zájem v Itálii, konkrétně v Bologni. Domluví se kluby na přestupu?

Publikováno

dne

Adam Karabec má před sebou zřejmě skvělou kariéru. V předešlé sezoně ale rozhodně nedostával tolik příležitostí, kolik by očekával. Nyní je o něj zájem v Itálii, konkrétně v Bologni. Domluví se kluby na přestupu?

Premiérový start za A-mužstvo si Adam Karabec připsal již v únoru roku 2020, kdy mu bylo pouhých šestnáct let. Sparta tehdy pod vedením trenéra Václava Kotala prohrála na Andrově Stadionu s olomouckou Sigmou 1:0.

Od té doby sbírá dvacetiletý ofenzivní záložník starty ve Fortuna lize se železnou pravidelností. Po konci kariéry Bořka Dočkala a odchodu Adama Hložka do Bayeru Leverkusen měl být hlavním tahounem Sparty.

Jenže na Letnou přišel dánský kouč Brian Priske, jenž nejčastěji využívá formaci 3-4-3, v níž není optimální místo pro Adama Karabce. Ten tedy nejčastěji nastupoval na pravém křídle.

V minulé sezoně odehrál Karabec 23 ligových zápasů, na hřišti strávil 960 minut. Svému týmu pomohl k zisku vytouženého mistrovského titulu dvěma góly a stejným počtem asistencí. Z individuálního hlediska si zřejmě představoval vydařenější rok.

V létě odcestoval s národním týmem na EURO U21. Výběr Jana Suchopárka ovšem získal pouze tři body (výhra s Německem), kvůli čemuž se neprobojoval do vyřazovací části turnaje. Nyní se Karabec připravuje na nadcházející ročník se Spartou v Rakousku.

Server iSport však přišel s informací, kterou mu potvrdil také agent Pavel Paska, že se o talentovaného fotbalistu zajímá italský celek. V předešlé sezoně skončila Bologna na devátém místě se ziskem 54 bodů, tedy v klidném středu tabulky.

Tým trénuje čtyřicetiletý Thiago Motta, který velkou část své hráčské kariéry strávil v PSG. Tam začínal také jako trenér, konkrétně ve výběru PSG U19. S mladými hráči tedy rozhodně umí pracovat.

Otázkou je, za kolik by vítěz minulého ročníku Fortuna ligy byl ochotný Adama Karabce prodat. Podle renomovaného serveru Transfermarkt je jeho tržní hodnota 2.5 milionů eur, Sparta by však pravděpodobně požadovala větší částku.

Zdroj: iSport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.