Spojte se s námi


Fotbal

Kanté rozhodl šlágr s Portugalskem, Ronaldo vyšel naprázdno

Francie vyhrála klíčový zápas Ligy národů s Portugalskem a je jistým vítězem své skupiny. O výsledku rozhodla chyba Ruie Patrícia, které využil Ngolo Kanté a Portugalci už se na odpověď nezmohli.

Publikováno

dne

Francie vyhrála klíčový zápas Ligy národů s Portugalskem a je jistým vítězem své skupiny. O výsledku rozhodla chyba Ruie Patrícia, které využil Ngolo Kanté a Portugalci už se na odpověď nezmohli.

Zdroj: Pixabay

První šanci zápasu měl v osmé minutě Cristiano Ronaldo, Hugo Lloris však jeho pokus zpoza vápna vyrazil. Tři minuty nato pálil na druhé straně Kingsley Coman, Rui Patrício však dokázal vyrazit míč nad bránu.

Ve třinácté minutě to zkoušel Anthony Martial, Patrício byl ale i protentokrát úspěšnější.

Martial se ocitl v další šanci ve 29. minutě, kdy však míč poslal jen do boční sítě. A ve 32. minutě do třetice Martial. Tentokrát po pěkné kombinaci hlavou orazítkoval břevno.

To však nebyla poslední šance útočníka Manchesteru United, o deset minut později zakončoval ve skluzu, Patrício vyšel i nyní jako vítěz.

Gólový účet zápasu mohl v nastavení první půle otevřít Ronaldo, hlavou ale o kousek přestřelil bránu. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Druhou polovinu zápasu pak otevřel přímý kop Ronalda, jehož střela jen těsně minula zadní tyčku.

První gól padl v 54. minutě, pokus Adriena Rabiota ještě Patrício vyrazil, na dorážku Kantého už ale neměl šanci zareagovat. V 60. minutě byl pak blízko vyrovnání José Fonte, jeho střela však skončila pouze na levé tyčce.

V 75. minutě nádherně pálil Joao Moutinho, Lloris se však vytáhl dalším skvělým zákrokem. Na další šanci už se Ronaldo a spol. nezmohli a zápas skončil ve prospěch Francie 0:1.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.