Spojte se s námi


Fortuna liga

Kangův konec ve Spartě se blíží! Příchod do Trabzonsporu ovšem vyvrátil

Publikováno

dne

Devětadvacetiletý gabonský záložník Guélor Kanga v létě nejspíše Spartu opustí. Na svém streamu Kanga Spartě několikrát za vše poděkoval, ale zároveň vyvrátil příchod do Trabzonsporu. Kam tedy povedou jeho další kroky?

Zdroj: sparta.cz

Guélor Kanga přišel do Sparty v zimě roku 2018 z Crvene Zvezdy Bělehrad. Během svého působení na Letné odehrál 81 soutěžních zápasů, v nichž vstřelil 31 gólů. Na své konto si připsal i šestnáct asistencí.

Svými výkony pomohl Gabonec i k zisku MOL Cupu, jenž Sparta ovládla poprvé od roku 2014. Po nucené přestávce patřil Kanga mezi nejlepší hráče celé Fortuna ligy, ale i přesto se Sparta s tvořivým záložníkem nedokázala dohodnout na nové smlouvě.

Na úterním instagramovém streamu poděkoval Kanga Spartě za vše, co pro něj udělala. Zároveň ale vyvrátil jeho možný příchod do tureckého Trabzonsporu, kde působí i český obránce Filip Novák.

Guélor Kanga ovšem není prvním hráčem, jenž Spartu v létě opustí. Před ním tak učinili již Georges Mandjeck, Semih Kaya, Costa Nhamoinesu, David Bičík a Martin Frýdek.

Pro Václava Kotala bude velmi náročné Guélora Kangu nahradit. Sice ještě není jeho odchod oficiálně potvrzen, ale šance, že se se Spartou domluví na novém kontraktu, je téměř mizivá. Nechme se překvapit, kam Guélor Kanga, jehož nyní čeká dovolená, zamíří.

Zdroj: sparta.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.