K částce 800 tisíc eur dojít nelze, to se dá jen vycucat z prstu, říká Hašek starší

Martin Hašek, bývalý hráč Sparty či Bohemians Praha, je stále bez angažmá. V pátek se navíc dozvěděl, že prohrál právní spor a bude muset zaplatit částku přesahující 20 milionů korun. Co na to říká jeho otec?

Zdroj: sparta.cz

O kauze Martina Haška mladšího, která se táhne od začátku kalendářního roku, vědí snad všichni fotbaloví fanoušci. Sbor rozhodců FAČR rozhodl, že pětadvacetiletý fotbalista bude muset svému bývalému zaměstnavateli zaplatit částku 800 tisíc eur, tedy více než 20 milionů korun.

„Jsou to zhruba dva měsíce, co jsem pár kamarádům řekl, že mám informaci, jak to dopadne – včetně přesné částky. A přesně tak to dopadlo. Za český fotbal jsem doufal, že to nebude pravda, že není možné, aby někdo věděl rozsudek dřív, než vznikne,“ uvedl v rozhovoru pro deník Sport Martin Hašek starší.

S částkou ale hráčův otec rozhodně nesouhlasí. „Za Martina nikdy vyšší nabídka nebyla, navíc když dal výpověď ve Spartě, byl už dávno v B-mužstvu. Za rok a půl mu končí smlouva a má příjem, jaký má – to vše jsou faktory, které je třeba brát v takovém případě v potaz. K částce 800 tisíc eur dojít nelze, to se dá jen vycucat z prstu.“

Martin Hašek mladší si navíc stále hledá nové angažmá, což výrazně komplikuje i tento spor. „Je pravda, že jsme nepředpokládali, že se kluby, které se o Martina zajímají, budou bát tak, jak se bojí. Že probíhající spor pro ně bude takový problém,“ prozradil jednapadesátiletý rodák z Pardubic.

Verdikt však nakonec může být úplně jiný. „Není pravomocný, stejně to skončí u mezinárodní sportovní arbitráže, kde máme důvěru v nestrannost orgánu. Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ dodal Martin Hašek starší.

A zřejmě tak i naráží na fungování určitých lidí ve FAČRu, o němž již všichni fotbaloví fanoušci dlouho vědí, že funguje proti stanovám spolku a dokonce i protizákonně.

Dá se tak předpokládat, že tato kauza se ještě potáhne dlouhé měsíce či roky a případně změněné rozhodnutí u mezinárodní sportovní arbitráže jenom potvrdí fungování FAČRu, kterému “vedl” a i nadále vede Martin Malík. Otázka je jak dlouho…

Použité zdroje: deník Sport

 

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Hasku, to snad není pravda. Každý z nás maká co nejvíc, aby byl co nejlepší a mohl kariérne postupovat dál. Podepíše smlouvu a maká a maká. Tvůj fracek není víc než klub, smlouvu měl podepsanou, hrál pravidelně a najednou začal porušovat smluvní podmínky. Za to je trest. Vy oba jste z jiné planety. Přál bych tobě i tvému frackovi, aby byla ta částka u odvolacího soudu ještě povýšena a vy oba místo slibně rozjeté kariéry si už nikde ani neskrtnete. Nemáte špetku účty. Kolem Hasků se fakt fotbal netočí. Jste hloupí oba dva.

 2. Tak aspoň víme po kom je mladší retardovaný. 😂 Když byl za neplnění smluvního závazku přeřazen do B týmu, tak starý několikrát tvrdil že Sparta bez něj nevyhraje a nezlepší se (a jak to jde když v kabině nejsou Kanga a on). Teď najednou tvrdí, že neměl cenu ani 800k €… Hrozně se diví že smlouva se má dodržovat a že kluby se nervou o troubu který si smlouvami vytírá zadek. To snad věděli všichni kromě téhle dvou, proč by kluby měli jít do takového rizika? Morální vlastnosti jsou pro většinu klubů při výběru hráčů stejně důležité jako ty fotbalové a mladší ukázal jak na tom je. Absence charakteru, sebereflexe a inteligence v přímém přenosu, to odradí každého zájemce. Řekl bych že i starší si těmito vyjádřeními nakálel pod sebe a v čr bude mít obrovský problém najít práci. Tak zpátky na zem Haškové a doufám že dostanete taky doživotní zákaz vstupu na zápasy Sparty.

 3. Nelze než souhlasit s oběma předešlými komentáři.Arogantní Hašek st. zřejmě snědl šalamounovo h…o!A mladej se potatil.Tak ať si to vyžerou “stereo”!!!

 4. Komise zjistila, že dle právního řádu v ČR byla smlouva platná,aby předešla případným dalším sporům nechala Spartu doplatit Haškovi dvě pokuty celkem 150.000 a vzala konkrétní částku,kterou Sparta mohla obdržet od Izraelců tedy 800.000 eur doufám, že ve Švýcarsku se budou řídit aktuální cenou v době výpovědi a Sparta tak obdrží cca 1.400.000 eur všichni co podporujete, že u nás smlouvy jsou jen car papíru by jste měli Haškovi přispět :))

 5. Je mi divné, že firma Nike nepodala na Spartu žalobu za prezentaci hráčem Haškem kopačky konkurence a navíc jeho veřejným vyjádřením, že vyrábí oproti konkurenci zdravotně závadné kopačky, to by bylo ještě zajímavější :))) a myslím si, že by to byla ještě větší kauza, mezi Spartou a toho vycuraneho zlatokopa :(((

  • No, kopačky jsou vynaty ze sponzorských smluv, popřípadě jsou v těchto smlouvách vyjímky, které umožnují hráči hrát a trénovat v kopačkách jiných výrobců. Co řekl Hašek o kopačkách NIKE, v kterých hraje 50% všech vrcholových fotbalistů netuším a at už to bylo cokoliv, nevím, proč by to měla NIKE řešit se Spartou. Pokud Hašek poškodil nějak NIKE a bude NIKE stát za to se s tím kašparem zabývat, pak to zcela určitě udělá osobně s ním. Sparta je mimo tenhle potencionální spor. Osobněale pochybuji, že by se stakovouhle prkotinou NiKE chtěla nějak zabejvat.

 6. Říkám to už delší dobu! Celej tento klan Hašků je klanem primitivů, debilů a dementů. Mladej hovno dokázal, plat měl velice dobrej a z klubu kde se naučil hrát fotbal a klub do něho investoval nemalé prostředky tak pokud není podle něho tak se na něj vysetre a uteče jak malej parchant. Na co si tady hraje mistr světa? Tatínek je obyčejný průměrný trenér na průměrný český mužstvo spíše hrající ve spodnějších patrech tabulky. A tatínkův bratříček po skončení kariéry zjistil, že v hlavě má tak akorát nasráno! Je to levák a z jeho názorů a to co provádí a prováděl se mi tak akorát zvedá žaludek!!!

 7. Smlouvy jsou od toho,aby se dodržovaly.Hašek byl přeřazen do “B” týmu po tom,co odmítal plnit své povimmosti.Pokud mu byl proplácen určený plat,samozřejmě bez bonusů,na které neměl nárok,tak se může odvolávat kam chce.Pokaždé prohraje.Komentovat M.Haška st. je zbytečné.On sám ví,jak se prodávaly zápasy za jeho působení ve Spartě.Pro ilustraci.Sparta hrála doma s Olomoucí,která potřebovala z nějakého důvod získat bod.Za stavu 2:0 pro Spartu to byl právě Hašek,který po očku sledoval olomouckého hráče.Když ten se rozeběhl,Hašek záhadně uklouzl a Olomouc dala gól.Tím se nechci dotknout Olomouce,ale přibližuji charakter pana Haška st.Rok už si nepamatuji,ale bylo to dřív,než Hašek odešel ze Sparty do zahraničí!

 8. Věřím klubu, ale jasně že tonoucí Hašci se nějakého stébla chytali. Už jen k těm kopačkám se vyjadřovali samotní hráči a Haška doslova vysmáli. Není možný aby si hráč nevybral, nikdy se to nestalo.

 9. Nejsem člověk co by křičel s..t Spartě – připadá mi to už mimo mísu fandění. Ale popravdě – nemám Spartu rád jako klub. Každopádně tady ji fandím. Nemám rád aroganci a nedodržování dohod. To co tady předvádí Haškové je prostě nechutné. Mladej – kdyby neměl slavné příbuzenstvo a zacházelo se s ním od malička jako s každým druhým – KDO VÍ KDE BY BYL! A když se přesuneme do dospělosti, tak Sparta mu udělala luxusní podmínky. Takové zacházení – o tom se mnoha klukům může jen zdát. A když to přirovnáme k tomu co umí s míčem, co on nabídl klubu, tak Sparta klobouk dolů. Snesli mu modré z nebe. A on jim za to vše tohle???????????? Co 800000 Eur! Jak se ještě drze odvolá, tak jednou tolik!

 10. To, že rozhodci byli neobjektivní nebo odborně nezpůsobilí, jsou důvody pro zrušení rozhodčího nálezu v odvolacím řízení, ovšem odvolatel to musí prokázat důkazy, ne pouze tvrdit. V rozhodčím řízení o náhradu škody mohou rozhodci výši náhrady určit vlastním odborným úsudkem (dle Haška “vycucat z prstu”), což obecný soud nemůže.

 11. Vyjádření Haška(st,ml) postrádá logiku. Pokud hráč požaduje plat v určité výši, tak to musí být podloženo výkonností a z toho se odvíjí finanční hodnota na trhu. Takže pokuta na základě bambulovo požadavků v Turecku jak se hodnotil je ještě hodně mírná. Z prstu cucala komise hodně málo.

 12. Co to má být, že mu za rok končí smlouva a plat má takový a makový. Mám pocit, že junior vypověděl smlouvu.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Sima dál kvete! Tentokrát dvěma góly rozhodl o postupu Slavie

Slavia zvládla domácí klaní s Hapoelem Beer Shevou a po výhře 3:0 má již jistý postup ze skupiny. Naopak izraelský celek přišel o poslední šance na postup. Za týden si to Slavia rozdá s Leverkusenem o první místo ve skupině.

Sparta Praha i Slovan Liberec končí v Evropské lize

Konec nadějí. Sparta ani Liberec si na jaře evropské poháry nezahrají, pražský celek podlehl Lille, Slovanu nepomohlo ani druhé vítězství nad Gentem.

Jak moc je Chovanec zamotaný v kauze Berbr? Už mu přišla obsílka, má hodně co vysvětlovat

Kauza kolem Romana Berbra na sebe namotává čím dál tím víc lidí. Zatímco ze začátku se obvinění točilo zejména kolem místopředsedy FAČR a jeho "synka" Romana Rogoze, v poslední době policie přichází stále na nová jména.