Spojte se s námi


Fotbal

Juventus Turín by po nepovedené sezoně měli opustit dva hráči. Di Maria ani Paredes už za Starou dámu pravděpodobně nenastoupí

Plná problémů. Tak by se dala popsat sezona klubu, jehož vítězství v italské fotbalové soutěži bylo donedávna pravidlem a který patřil mezi nejvážnější kandidáty na vítězství v Lize mistrů. Tato doba je však již pryč a Juventus dnes čelí problémům, které příliš nesouvisí s děním na trávníku.

Publikováno

dne

Plná problémů. Tak by se dala popsat sezona klubu, jehož vítězství v italské fotbalové soutěži bylo donedávna pravidlem a který patřil mezi nejvážnější kandidáty na vítězství v Lize mistrů. Tato doba je však již pryč a Juventus dnes čelí problémům, které příliš nesouvisí s děním na trávníku.

Nejúspěšnější italský klub čelí podezření z falšování účetnictví klubu. Za tento prohřešek mu bylo v pondělí odečteno 10 bodů, následkem čehož se Stará dáma propadla až na sedmé místo mimo pohárové pozice.

V příští sezoně se tak velmi pravděpodobně bude muset Juventus obejít bez účasti v Lize mistrů. U toho už však nejspíše nebudou dva hráči současného kádru. Leandro Paredes a Angel di Maria by měli po sezoně klub opustit.

U obou těchto hráčů se očekává, že z Juventusu v letním přestupovém období odejdou. Osmadvacetiletý Paredes v Juventusu hostuje z PSG. Pokračovat by však neměl ani v PSG, kam se v létě z Juventusu přesune.

Angel di Maria je úplně jiný případ než Paredes. Do Juventusu přišel před touto sezonou z již zmiňovaného PSG. Na rozdíl od svého argentinského spoluhráče však na Apeninský poloostrov přišel jako volný hráč, kterým se po sezoně opět stane. Nedá se předpokládat, že by po Di Mariovi sáhnul nějaký přední evropský klub.

Argentinskému mistrovi světa je již 35 let a nejlepší léta kariéry má tak velmi pravděpodobně za sebou. Momentálně nejsou žádné informace o tom, kde by měl v příští sezoně záložník, která nastupoval například za Real Madrid nebo Manchester United, hrát.

Di Maria odehrál v letošní sezoně za Juventus dvacet čtyři ligových zápasů, ve kterých vstřelil čtyři góly a na další čtyři úspěšně přihrál. To Paredes odehrál o jeden ligový duel méně než Di Maria a přesnou trefu si na své konto připsal pouze jednou.

Odpověď na otázku, kam oba dva hráči po konci v Itálii zamíří, přinese až vývoj v letním přestupovém období. Minimálně u Paredese je však stále šance, že by si mohl zahrát v nějaké prestižní evropské soutěži.

Má teprve 28 let a zkušenosti ze špičkového evropského fotbalu, které načerpal převážně během svého působení v PSG, v jehož dresu strávil pět sezon.

Zdroj: Fabrizio Romano, Livesport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.