Spojte se s námi


Ostatní

Junioři se chystají na domácí MS: Nemůžeme povolit, i když jsou prázdniny. Je to obrovská motivace

Jsou to jediní dva borci, kteří pamatují předloňský historický úspěch juniorské florbalové reprezentace z MS v podobě zlaté medaile. Matěj Havlas s Filipem Formanem se za tu dobu přetvořili z „řadových” hráčů mezi největší hvězdy týmu.

Publikováno

dne

Jsou to jediní dva borci, kteří pamatují předloňský historický úspěch juniorské florbalové reprezentace z MS v podobě zlaté medaile. Matěj Havlas s Filipem Formanem se za tu dobu přetvořili z „řadových” hráčů mezi největší hvězdy týmu, s nímž budou chtít umístění zopakovat i na blížícím se domácím šampionátu. „Nemůžeme se dočkat,” hlásí shodně.

Filip Forman toho má za sebou v devatenácti letech opravdu mnoho. Doma vystavuje zlatou medaili z juniorského šampionátu 2019, nasbíral zkušenosti ve švédské superlize, tedy nejlepší soutěži na světě, kde dokonce nasázel čtyři branky hvězdnému Falunu, a v posledním ročníku se stal podruhé v řadě juniorem sezony.

V anketě porazil své reprezentační spoluhráče Petra Majera a Matěje Havlase, které dokonce dostal možnost v jednom z přípravných duelů v rámci Ško-Energo Cupu vést jako kouč.

„Filip nám to řekl těsně před zápasem, nebylo to příjemné. Trenéři s námi pak již komunikovali pouze o přestávkách. Ale i tak si myslím, že jsme to zvládli. I Filip to zvládl, to je třeba říct,” je přesvědčený Havlas, že Formanovi nová, překvapivá role svědčila.

Podle něj byl právě turnaj se Spartou, Mladou Boleslaví a švýcarským Könizem tou nejlepší přípravou před domácím šampionátem. Česká reprezentace vedená trenérem Jaroslavem Berkou na něm po solidních výkonech uhrála třetí místo.

Teď už ji čeká jen kratší soustředění v Kutné Hoře, teambuilding a přesun do dějiště mistrovství světa, jež letos pořádá Brno.

Chybět na něm naštěstí nebude ani již zmiňovaný Filip Forman, jenž byl vloni pátý nejlepší hráč mužské Livesport Superligy a krátce si vyzkoušel i vysněné angažmá ve švédském Kalmarsundu, a to přesto, že jej ze začátku přípravy trápilo zranění.

Nakonec se ale zařadilo mezi ty mírnější, a tak největší opora a kapitán mužstva pokračuje v ostré přípravě. Prázdniny si ale takřka neužil a po extrémně natáhnuté sezoně, která některým hráčům skončila až superfinále v půlce června, musel makat celé léto.

Myslím si, že to už všichni chceme mít za sebou, ale žene nás obrovská motivace zahrát si domácí světový šampionát. Nemůžeme zkrátka přestat makat a povolit, i když jsou prázdniny,” uvědomuje si Forman.

A Havlas, podobně jako na hřišti, dodává k jeho slovům skvělé zakončení: „Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, ať nás přijdou podpořit.” Vstupenek je v prodeji stále dost, na zápasy českého týmu ve skupině, které se odehrají příští týden mezi středou a pátkem, respektive 25. až 27. srpnem, může přijít do hlediště haly Vodova až 2900 lidí.

Zdroj: Český florbal

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.