Spojte se s námi


Fortuna liga

Jste normální? Fanoušci Sparty se zlobí na vedení, to rozdalo lístky na derby překupníkům. Za tisíce už létají vstupenky na bazarech

Pražské derby je svátek fotbalu. Momentálně je tak žádané, že je beznadějně vyprodané a prakticky se na něj nejde dostat. Jenže kotel Sparty bude možná dost netradičně složený z velké části z neaktivních a nefandících fanoušků.

Publikováno

dne

Pražské derby je svátek fotbalu. Momentálně je tak žádané, že je beznadějně vyprodané a prakticky se na něj nejde dostat. Jenže kotel Sparty bude možná dost netradičně složený z velké části z neaktivních a nefandících fanoušků.

Až se tomu nechce věřit. Sparta se chlubí prací s fanoušky, často vyhrává cenu Lukáše Přibyla a pak udělá takovouhle „botu“.

Jinak se distribuce lístků na derby nazvat nedá. Sparta se v neděli utká se Slavií v Edenu od 18 hodin a slávistický chrám bude narvaný k prasknutí. I když s otázkou, jak to bude v tom hostujícím sektoru.

Vedení Sparty obdrželo od Slavie lístky do venkovního sektoru fyzicky na papíře, ne online, stejně jako se to dělá na druhé straně. Sparta tak oznámila, že vstupenky se budou prodávat před zápasem se Slováckem.

Jenže neudělala absolutně žádné omezení ani na počet lístků na osobu, ani na nákup jen pro permanentkáře nebo členy Sparta Clubu. Lístky si tak mohl koupit kdokoli, kdo přišel do fronty. A neuvěřitelnou, až nečekanou začátečnickou chybou přihrála vstupenky do rukou překupníků. Proti nim přitom sama často bojuje a žádá fanoušky o jejich „nabonzování“.

Několik zkušených překupníků si tak vystálo frontu a podle svědků první zájemci odcházeli se štosy zhruba 60-80 lístků. Tak Sparta zareagovala a omezila prodej na 10 lístků na osobu. Každý si tak stejně tak vzal 10 a během chvilky bylo vyprodáno, přitom fronta zůstala téměř stejná a dostalo se jen na prvních pár lidí.

Na zlatém podnose pro překupníky

Fanoušci Sparty se začali samozřejmě bouřit a zlobit se na vedení Sparty. Letenský klub se navíc na sociálních sítích pochlubil, že jejich sektor v Edenu je vyprodaný, přičemž to od fanoušků pořádně slíznul.

„Požene, jo? Vždyť tak 500 lístků se ještě dneska objeví na Bazoši a půlka sektoru tam bude držet hubu. Příště organizujte prodej pro fanoušky, ču**ci!“ napsal rozhněvaný fanoušek. „A tímhle se chlubíte? Pořád tvrdíte, že bojujete proti překupníkům a pak jim to naservírujete na zlatém podnose. Tleskám nohama,“ dodala fanynka Sparty.

„Jojo, dvě hodiny ve frontě, jen abych pak čuměl, jak borci odchází s tolika listkama, že si z toho doma můžou udělat záclony a pak se to bude prodávat za dva litry,“ nechápal další příznivec letenských. „Jsem permanentkář, vyhradil jsem si na to čas a hodinu a třičtvrtě jsem tam stál a stejně nemám lístek. Opravdu skvělý systém, když to lidi brali po desítkách,“ zlobil se další a naštvaných komentářů byste našli hromadu.

A jak fanoušci očekávali, tak se večer i stalo. Na bazoši a dalších internetových bazarech se ještě večer začaly objevovat lístky do sparťanského sektoru na derby. Jeden fanoušek prodává 10 lístků (chce prodat všechny najednou) dohromady za 20 000,-. Další nabízí šest lístků do hostujícího sektoru, jeden za 1900,-. Při nákupní ceně 500,- to je slušný business.

Zatímco na druhé straně spousta slávistických fanoušků shání lístky kde mohou, ale nabídky se nikde neobjevují, protože žádný permanentkář nepustí své místo jen tak, do hostujícího sektoru se dostanete bez problému. Jen si musíte pořádně připlatit.

Když se hraje derby na Letné, u Slavie si organizují prodej fanouškovské skupiny jako Tribuna Sever a Odbor Přátel, aby se předešlo podobným nekalostem. Na Spartě za tuhle chybu hodně zaplatí dost horší atmosférou.

Zdroj: Twitter, AC Sparta Praha

Reklama

Fortuna liga

Ousou: Slavia nechtěla mít nespokojeného hráče. Chtěl jsem odejít za každou cenu

Aiham Ousou v létě po dvou sezónách opustil pražskou Slavii. Ne natrvalo, ale formou půlročního hostování v Häckenu. Teď přiznává, že z Edenu chtěl odejít za každou cenu.

Publikováno

dne

Aiham Ousou v létě po dvou sezónách opustil pražskou Slavii. Ne natrvalo, ale formou půlročního hostování v Häckenu. Teď přiznává, že z Edenu chtěl odejít za každou cenu.

Slavia Ousoua kupovala v létě 2021 s příslibem do budoucna. Měl se postupně rozehrávat v béčku, občas dostat pár minut v prvním týmu, se kterým by se sžil a výhledově nahradil duo Kúdela – Zima.

Jenže první jmenovaný se zranil, mladší z dvojice odešel do Itálie a Ousou musel nastoupit ihned. Chvíli to trvalo, ale postupně se vyhrál, až se z něj stal stoper číslo jedna.

To trvalo i loni na podzim, kdy Slavia už postupně začínala počítat s tím, že na Ousoua budou chodit nabídky ze zahraničí. Jaro začal v základní sestavě, jenže chyba v Budějovicích a následná prohra jej stály místo v sestavě.

Po třech zápasech na lavičce se sice do sestavy vrátil, jenže po vlastňáku na Spartě už spíše paběrkoval. Jindřich Trpišovský s ním přestal počítat a i v nové sezóně jej vynechával, sázel spíš na trio Vlček – Ogbu – Holeš, případně Masopust nebo Bořil. Ousou si zahrál jen dva zápasy a na konci srpna tak raději Slavii opustil.

„V zimě jsem měl dvě nabídky, které nedopadly. Moje minutáž se zmenšila a Slavia cítila, že chci odejít, což jsem také chtěl. Pak jsem se musel kousnout a znovu bojovat o své místo v základní sestavě. Pár zápasů jsem odehrál, ale bylo to málo. Nakonec to bylo snadné rozhodnutí, opravdu jsem chtěl odejít,“ uvedl Ousou pro Göteborgs-Posten.

„Během minulé sezony jsme s klubem vedli dialog, který nebyl nejlepší. Věděli, že jim neprospívá mít na lavičce nespokojeného hráče. Nikomu taková věc nepomáhá, takže nejlepším řešením bylo odejít. Teď to bylo formou hostování, ale uvidíme, co se stane v zimě,“ dodal švédský stoper.

Slavia Ousoua přivedla za 600 tisíc eur a smlouvu má ve Vršovicích až do roku 2026. V tuto chvíli se však zdá nejpravděpodobnější, že se v zimě bude hledat klub, který Ousoua odkoupí natrvalo.

Zdroj: Göteborgs-Posten

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Přestupová bomba ve Fortuna lize? Slavia chce Baníku po Tijanim přetáhnout další hvězdu

Pražská Slavia v létě přivedla do svých řad Muhameda Tijaniho, v zimě pak hodlá přesvědčit k přesunu do Edenu další oporu Baníku Ostrava. Může jít o přestupový hit v rámci Fortuna ligy.

Publikováno

dne

Pražská Slavia v létě přivedla do svých řad Muhameda Tijaniho, v zimě pak hodlá přesvědčit k přesunu do Edenu další oporu Baníku Ostrava. Může jít o přestupový hit v rámci Fortuna ligy.

Abdullahi Tanko na podzim září v barvách ostravského Baníku, to by ovšem nemuselo platit na dlouho. Zájem o jeho služby hlásí Slavia Praha, která jej bude chtít v zimě získat do svého kádru. Slávisté na africké hráče začínají hodně sázet.

Nigerijský forvard táhne Baník k lepším zítřkům, Tanko má na svém kontě po deseti odehraných zápasech už pět vstřelených branek, ke kterým zaznamenal i jednu gólovou přihrávku.

To samozřejmě nemohlo uniknout pozornosti větších celků, než je Baník, a tak se ihned o služby afrického útočníka začala hlásit Slavia. Ta hodlá s Ostravany zahájit jednání o přestupu.

Podle informací inFotbalu je zájem sešívaných o Tanka velmi konkrétní, v zákulisí se už pomalu začíná řešit možný transfer. Slavia bude chtít hráče ve svých řadách přivítat už v lednu.

Není se čemu divit, ofenzivní složka Slavie v poslední době pořádně drhne. Reprezentant Václav Jurečka prožívá velmi špatné období a v zakončení se mu vůbec, ale vůbec nedaří.

Po slibném startu povadly i výkony dalšího reprezentačního forvarda Mojmíra Chytila, Tijani zase střídá výborné výkony s naprosto nevýraznými. A Mick van Buuren také není tím mužem, který by slávisty gólově táhl.

Zamíří tak do Edenu další útočník z Nigérie? 25letý Tanko má, zdá se, veškeré předpoklady k tomu, aby se ve Fortuna lize prosadil a v budoucnu byl třeba i zpeněžen do zahraničí.

Nyní bude hodně záležet i na tom, jaký postoj k možnému transferu zaujme Baník. Není totiž vyloučeno, že se svého kanonýra bude snažit udržet v Ostravě alespoň do konce sezony.

Zdroje: inFotbal, SK Slavia Praha, FC Baník Ostrava, Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Vitrína dneška: Sparta je v budoucnosti, ve VAR anglická soutěž nevyniká, Šilhavý odpovědnost přijal

Před českou reprezentací stojí důležitý zápas v Albánii, trenér Jaroslav Šilhavý odpovědnost za domácí nezdar přijal. Sparta unikla letopočtu. Juraj Jarábek opět v Karviné. Angličtí rozhodčí postrádají kvalitu, i u VAR.

Publikováno

dne

Před českou reprezentací stojí důležitý zápas v Albánii, trenér Jaroslav Šilhavý odpovědnost za domácí nezdar přijal. Sparta unikla letopočtu. Juraj Jarábek opět v Karviné. Angličtí rozhodčí postrádají kvalitu, i u VAR.

Šilhavý odpovědnost přijal

Před českou reprezentací stojí v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2024 v Německu zápas pravdy: možná rozhodující duel v Albánii. Kdyby na domácí půdě udržela nad tímto soupeřem vedení, mohla odlétat do Tirany v mnohem příjemnějším rozpoložení. Takhle to bude složité.

Trenér Jaroslav Šilhavý odpovědnost za mdlý a nebojovný výkon v Edenu přijal, teď jsou na řadě hráči. Lavička je důležitá, ale rozhoduje se na hřišti.

Sparta předběhla dobu

Šlágr kola Sparta vs. Plzeň skončil jasně pro Letenské, nejen výsledkově (2:1), ale především herně. Trenér poražených Miroslav Koubek pokorně přiznal, že Sparta je v konsolidaci mužstva dál, nejméně o rok.

Převedeno do časové osy to znamená, že už hraje podzim 2024.

Sparta se tak vrací do svých milovaných dob, kdy se těšila přízni mocných. Opět je v zemi, ´kde zítra již znamená včera.´

Návrat starého barda

Nováčka Karvinou přezval zkušený jedenašedesátiletý slovenský kouč Juraj Jarábek a hned to bylo poznat. Severomoravský tým rozdrtil doma jinak nebezpečný Slovan Liberec 5:2.

Pro Jarábka karvinské prostředí není nikterak neznámé, A-tým vedl už v letech 2019-2021, než se vrátil pracovat zpět domů. A pro karvinské je to poučení: neopouštěj staré známé pro nové.

V Anglii chybí kvalita

Nikoli v hráčských kádrech, ale v rozhodcovském sboru. Nejen při chybných verdiktech na hřišti, ale i při jejich kontrole, tedy u VAR. „Ztrácím v něj důvěru,“ prohlásil kapitán Liverpoolu FC nizozemský stoper Virgil van Dijk.

Vedení české Ligové fotbalové asociace často prohlašuje, že anglická Premier League je jeho vzorem. V otázce rozhodčích a VAR se však nemá za co stydět – zvláště po prapodivném letošním jaru, anglickou soutěž v mnoha případech daleko překonává.

A pak že to nejde.

Zdroj: Fortuna liga, Premier League, iDNES

Pokračovat ve čtení

Oblíbené