Spojte se s námi


Ostatní

Již v sobotu nám startuje norská Eliteserien liga. Jak dopadne mistr v prvním kole?

Publikováno

dne

Norsko se již nemůže dočkat, protože už v sobotu startuje Eliteserien liga.

Favoritem pro další ročník bude trojnásobný mistr ligy Rosenborg, který si zahrál po 5 letech Evropskou ligu, kde ale nakonec skončil na třetím místě základní skupiny.

Fanoušci se můžou těšit na úplného nováčka soutěže Ranheim, který se do první ligy dostal poprvé v historii. Ligu právě začíná Ranheim, který v sobotu vyzve favorizovanou Brann.

Většina zápasů se odehraje v neděli a hned nás čeká šlágr kola mezi Rosenborgem a Sarpsborgem 08. Sarpsborg bude mít výhodu domácího prostředí a budou chtít potrápit silný Rosenborg s Nicklasem Bendtnerem. Minulou sezónu se Sarpsborg umístil na třetí pozici s deseti bodovým odstupem na vítěze.

Další skvělý zápas sehraje vícemistr Molde proti outsiderovy Sandefjord. Molde zápas odehraje doma a očekává se veliká návštěva, Molde přivedlo pár klíčových posil, které mají Molde přivézt k titulu a sesadit tak Rosenborg z vítězného trůnu.

Také se hraje jeden zápas v pondělí a podle mě je to nejvyrovnanější zápas prvního kola, mezi domácím Kristiansundem a Oslem, i když se Kristiansundu minulá sezóna nevydařila podle plánu, tak v pondělí mají šanci ligu odstartovat výhrou, protože mají výhodu domácího publika a také přivedli pár skvělých posil.

Další tým který se nám dostal z druhé ligy je tým Start, který první ligu nehraje poprvé, v podstatě je to jako na houpačce, jedna sezóna v první lize a další v druhé lize, uvidíme jak se vyvine tahle sezóna, jejich soupeř bude Tromso, který se udržuje vždy uprostřed tabulky a na tento zápas se velice těším. Mým favoritem bude tým Start, i když je to nováček, tak si myslím, že Tromso bude ještě rozespalé z pauzy.

V sobotu se odehrají ještě 3 zápasy a to mezi Bodo/Glimt, též nováček, který vyzve jednoznačného favorita Lillestrom, tým který hájí přední pozice a je vítěz domácího NM poháru. Ve finále porazili Sarpsborg 08 3-2. Bodo/glimt i přesto že budou mít výhodu domácího publika, tak aby ze zápasu měli aspoň bod, budou se muset hodně snažit.

Dalším zápasem je utkání mezi Odd a Haugesund, opět oba týmy, které spíše hrají střed tabulky, tak minulou sezónu na to bylo lépe Odd, které obsadilo šestou pozici. Opět se máme na co těšit bude to hodně vyrovnané utkání.

A poslední zápas prvního kola bude mezi Stromsgodset a Stabaek, tady není o čem mluvit i když Stabaek v roce 2008 vyhrál titul, tak se v posledních letech drží zuby nehty, aby nesestoupil, zatímco Stromsgodset vyhrál ligu v roce 2012, tak se ale snaží a minulou sezónu obsadili čtvrté místo.

Přeji týmům skvělé podmínky, hlavně se týmy můžou těšit na vyprodané stadióny a uvidíme jak první kolo dopadne.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.