Spojte se s námi


Fortuna liga

Jiří Bílek se rozloučil s aktivní kariérou

Publikováno

dne

Mimo hřiště se včera loučil hráč Slavie Praha Jiří Bílek. Hráč, o kterém toho český fanoušek až tolik neví. Dávám to za vinu tomu, že se Jiří Bílek nikdy neukázal v reprezentaci. Na druhou stranu ale odehrál mnoho zápasů v Německu, ať už v první či druhé Bundeslize.

Jiří Bílek končí hráčskou kariéru v 34 letech hlavně vinou zranění. V letošní sezóně nastoupil za Slavii jen ke třem zápasům. Jiří Bílek je odchovancem Sparty Praha. Tam se ale nikdy neprosadil a pohyboval se mezi b-týmem a hostovačkách. V roce 2004 přestoupil do Blšan, kde strávil jen dva roky, aby následně oblékl dres Liberce.

Zde si během tří let udělal velké jméno a jeho kariéra se rozjela. Díky tomu přestoupil do Kaiserslauternu, se kterým hrál v Německu první i druhou Bundesligu. V roce 2012 přestoupil z Německa do polské Zaglebie Lubin a v roce 2014, jako volný hráč vstoupil do Slavie Praha. Zde letos kariéru končí.

Bílek v nejvyšší české fotbalové lize odehrál 185 zápasů, ve kterých vsítil z pozice defenzivního hráče 12 gólů. Hned 71 zápasů nasbíral v polské Ekstraklase a v Německu si připsal 47 startů. V reprezentaci nikdy nenastoupil, pouze v mládežnických kategoriích, tam nastoupil k sedmi zápasům. Jiří Bílek u fotbalu zůstává, uvidíme v jaké roli jej dále budeme potkávat.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.