Jihlava opět odmítá mlčet: Ani Berbrův konec nezaručí změny, kluby jsou na jejich dosažení slabé

V sezoně 2018/19 FC Vysočina Jihlava hrála o postup mezi elitu. V zápasech proti Karviné ji však řezali sudí. Obdobně to mělo Brno s Příbramí a velmi se mluvilo o tom, jak prohnilý je fotbal v České republice. Brno poměrně mlčelo, ale Jihlava si nic líbit nenechala a nebála se kritiky. Jinak tomu není ani nyní.

Zdroj: fcvysocina.cz

„Před půldruhým rokem jsme byli mediálně nepřehlédnutelní po barážovém dvojzápase proti Karviné, v němž byl náš klub výrazně poškozen ze strany sudích. Protestovali jsme, vyzývali ke změnám, upozorňovali na chyby,“ stojí na začátku vyjádření Vysočiny Jihlava, za nímž stojí sportovní ředitel a člen představenstva Lukáš Vaculík.

„Pomineme-li tresty, které byly sudím uděleny, neměl náš krok žádný smysl a viditelný dopad. Nepostupem mezi elitu přišel FC Vysočina zhruba o 20 milionů korun, což se logicky promítlo i do možností klubu v uplynulém soutěžním ročníku,“ připomíná Vaculík.

Teď se tedy Vysočina raduje, že spadla klec. A výzva Teplic k rezignaci Výkonného výboru FAČR? „Nyní jsme samozřejmě rádi, že nám dal čas za pravdu a že spravedlnost snad nezůstane slepá. Celkové klima kolem rozhodcovského sboru v českém fotbalu však nezmění jedno prohlášení profesionálního klubu. Kluby jsou hodně slyšet a vidět, ale zároveň jsou velmi slabé na to, aby samotné dosáhly zásadních změn,“ mají jasno v Jihlavě.

Na změny prý nestačí ani fakt, že Roman Berbr skončil ve strukturách FAČR. „Nejpopulárnější světový sport totiž v českém prostředí potřebuje mnohem hlubší řez. Jen tak se může dočkat tolik potřebné důvěry veřejnosti, médií a firem. Musí nastat zásadní personální proměna svazového vedení,“ dodává Vaculík.

A jak by měla personální proměna vypadat? „Měli by dostat prostor nejen bývalí špičkoví fotbalisté, ale též zapálení odborníci z podnikatelské sféry. Je jasné, že důkladnou čistkou musí projít rozhodcovský sbor i jeho řídící složky. Český fotbal nyní stojí před velkou šancí na svoji očistu a proměnu. Všichni pevně věříme, že ji nepromarní,“ stojí v závěru vyjádření Lukáše Vaculíka.

Zdroj: FC Vysočina Jihlava

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Lukáš Vaculík má pravdu o tom žádná a co ostatní kluby -Cože mlčí ? no to je pěkné.Zavolejte mi Hervise.Všichni v ligových oddílech vyčkávají co kdyby se to vrátilo,jako v 89 v listopadu,až vyjeli studenti na venkov,tak se to rozběhlo.Budou muset trenéři mládeže naložit žáky od přípravky po dorost a vyrazit manifestovat ne na Letenskou pláň,ale o kousek výš na Strahov.Malíkův proslov k fotbalovému národu silně ve šlépějích soudruha Jakeše zůstal sám,jako kůl v plotě.

  2. Fotbal je tak zkorumpovaný,že se nedá vyčistit.Je to už FIFA,pokračuje přes UEFA do národních asociacích a stále níž,že se to nezastavilo ani u žáků!Kdo si myslí,že se něco změní,je na omylu.A právě mlčení klubů je dokladem toho,že špína ve fotbale zůstane,jen se najdou sofistikovanější způsoby ovlivňování.Bafuňáře jde totiž dělat buď hloupý idealista,nebo ten,kdo z toho chce mít prospěch.V nižších orgánech zůstanou stejní lidé.Odejít budou muset pouze ti,co si příliš zadali s Berbrem.Takže žádná změna nebude!

  3. Dle mého by měli být odvoláni a nevoleni do funkcí ve FAČR (kromě rozhodcovských komisí) všichni rozhodčí, ať aktivní či bývalí a bez ohledu na to, jestli věrně stáli za “Náčelníkem” nebo se mu naopak znelíbili.

  4. Je pěkné, že se v ČR dovede někdo ozvat a projevit nesouhlas. Smutné je to, že se nepridaji velké kluby z 1 ligy, asi vědí proč mlčí a dělají mrtvého brouka. Všechno to vypovídá o naší zemi, která se díky ODS a ČSSD dostala tam kde je. Rozkradená, vytunelovaná a všichni se naučili, že raději nic nevidí. Padl darebák Berbr a pokud nepůjdou desítky lidí s ním, tak to není žádná výhra. Sejde se valná hromada a ta dohodne, aby bylo vše jako doposud, jen si budou dávat většího majzla. Dokud nebudou mít státní mafiáni nové zákony, tak je to vše jen divadlo. Politici, soudci, státní zástupci, vysoce postavení policisté a lidi co tahají za nitky a řídí tuhle republiku. Fotbal je jen odraz téhle skupiny darmožroutů. Snad bude někdy lépe a zbavíme se těchto zmijí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Maradona odešel, ale jeho kouzla s námi zůstanou navždy. Připomeňte si jeho nejlepší momenty

Diego Armando Maradona předčasně odešel na věčnost v pouhých 60 letech. Na hřišti uměl s balónem taková kouzla, že díky němu se do fotbalu zamilovali milióny dětí.

Diego Maradona zemřel! Nepřežil srdeční zástavu, nepomohla ani resuscitace

Diego Maradona dnes ráno zemřel, když se mu osudnou stala srdeční zástava. Jednomu z nejlepších fotbalistů historie nepomohla ani včasná resuscitace lékařů,

Z české ligy bude těžké dostat se do reprezentace. Mým cílem je přestoupit do zahraničí, říká Filip Nguyen

Osmadvacetiletý brankář Filip Nguyen je v současné době neotřesitelnou jedničkou v týmu Pavla Hoftycha. V rozhovoru pro náš web prozradil mimo jiné i to, jaké šance dává Spartě a Slavii na postup do jarních bojů Evropské ligy.