Spojte se s námi


Fotbalová reprezentace

Mistrovství světa každé čtyři roky? Ženské by se mohlo konat častěji

Publikováno

dne

V souvislosti s rozvojem a propagací ženského fotbalu FIFA zvažuje jednu větší změnu. Ta by se dotkla četnosti světového šampionátu, který bývá jednou za čtyři roky, jako každá velká reprezentační fotbalová akce. Právě tento interval by se mohl změnit. Potvrdil to i prezident FIFA Gianni Infantino.

Ženské mistrovství světa by se namísto jednou za čtyři roky mohlo konat každým druhým rokem. Alespoň to FIFA nyní zvažuje. Myšlenku navrhl Noel Le Graet, šéf francouzské fotbalové asociace, v červenci, přičemž právě Francie pořádala poslední ženský světový šampionát.

„Noel to doporučil, jelikož si myslí, že by to mohlo mít pozitivní dopad na propagaci a rozvoj ženského fotbalu. Je to něco, co musíme vzít v úvahu a také to reálně zvažujeme. V souvislosti s ženským fotbalem budeme v několika příštích letech řešit mnoho zajímavých bodů,“ nechal se slyšet Gianni Infantino.

Další šampionát se bude konat v roce 2023 a poprvé se jej zúčastní 32 reprezentací. Pořádat jej chce Brazílie, Japonsko či Kolumbie. Austrálie s Novým Zélandem pak podali nabídku na společné spolupořadatelství. Zatím se tedy o dalším pořadateli teprve rozhoduje.

Každopádně by se mohlo jednat opravdu o dobrý krok, jelikož každé mistrovství světa žen je více a více sledovanější a to, jež se konalo letos ve Francii, bylo ve všech ohledech rekordní a prozatím bezkonkurenční. Vzhledem k nedostatečné propagaci ženského klubového fotbalu a poměrně nedostatečné propagaci ženského evropského šampionátu by častější světový šampionát mohl mít zkrátka dobrý dopad.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.