Spojte se s námi


Fortuna liga

Je zdejší mládež neschopná? Nic tomu nenasvědčuje. Fotbalu v České republice svítá na lepší časy

Temná doba, která trvala přibližně jednu dekádu, se postupně začíná rozpouštět. První signály přicházejí v posledních letech od fotbalové reprezentace a postupně si zdejších talentů začíná znovu všímat i zahraničí.

Publikováno

dne

Temná doba, která trvala přibližně jednu dekádu, se postupně začíná rozpouštět. První signály přicházejí v posledních letech od fotbalové reprezentace a postupně si zdejších talentů začíná znovu všímat i zahraničí. Oponovat můžete nedostačujícími výsledky našich klubů v pohárové Evropě, ale ještě není všem dnům konec a klubový fotbal je extrémně konkurenční a rozhodují i ty nejmenší detaily.

Skvělé signály přicházejí z dorosteneckého fotbalu. První pozitivní zpráva je šíření mládežnického fotbalu do povědomí fanoušků a veřejnosti. Pro takový krok se rozhodl Baník Ostrava.

Jako první klub v našem fotbale získal vysílací práva na nejvyšší dorosteneckou ligu! Na svém YouTube účtu bude slezský celek vysílat zápasy kategorie U19.

A co jako? Týká se to snad sportu, můžete podotknout. Ano, týká! Medializace je pro mladíky velice důležitá. Mládežníci si pozornost za sebeobětování sportu zaslouží a když touto cestou vykročil ostravský Baník, tak se dá očekávat, že podobný trend chytí i další kluby.

Nyní jsme se stále bavili o propagaci a ne o samotných sportovních výkonech. Teď se však podíváme na to, že i sportovní stránka některých českých mladíků je velice zajímavá.

Mládežníci Sparty na TOP turnaji

Pražská Sparta šlape na paty top týmům se špičkovými akademiemi. Kategorie do 16 let je na turnaji v rakouském Salzburgu, kde si v základní skupině namazala své soupeře na chleba.

Postupně porazila Grasshopper Zürich 2:0, Bayern 2:1, RB Salzburg 4:0 a v posledním zápase základní skupiny remizovala s MTK Budapeští 0:0. Čtyři zápasy, skóre 8:1 a 3 čistá konta. To je velice pěkný výsledek.

Ve finálním dni tzv. Next Generation Trophy by se mladí sparťané měli utkat o ty nejvyšší příčky.

Jediným problémem pro budoucnost českého fotbalu může být ubývající a snižující se základna hráčů. Jenže tento trend pravděpodobně zasáhne všechen ekonomicky rozvinutý svět. Děti od sportu utíkají i díky rozvíjejícím technologiím a jiným požitkům.

Zdroje: Bielsista, FC Baník Ostrava, NEXT GENERATION TROPHY

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.