Spojte se s námi


Fotbal

Je mi líto Allegriho i všech hráčů, reaguje Mourinho na situaci v Juventusu. Kouč AS promluvil také o aktuální sezóně

Trenér AS Řím José Mourinho se v nedávném pozápasovém rozhovoru vyjádřil k aktuální situaci Juventusu Turín. Podle portugalského stratéga je to po sportovní strance jako špatný vtip a soucítí nejen s koučem Massimilianem Allegrim, nýbrž i se všemi hráči Juventusu.

Publikováno

dne

Trenér AS Řím José Mourinho se v nedávném pozápasovém rozhovoru vyjádřil k aktuální situaci Juventusu Turín. Podle portugalského stratéga je to po sportovní strance jako špatný vtip a soucítí nejen s koučem Massimilianem Allegrim, nýbrž i se všemi hráči Juventusu.

Na případu Juventusu Turín, který se potýká nejen s desetibodovým odečtem bodů kvůli nesrovnalostem v účetnictví, ale rovněž s obviněním pro machinace s platy hráčů, nenechal nit suchou ani José Mourinho.

Ten v nedávném rozhovoru pro DAZN po skončeném utkání AS Řím se Salernitanou (2:2) o této situaci prohlásil, že se snad jedná o vtip.

„Je to vtip, dozvědět se to dva zápasy před koncem soutěže. Pro nás i pro všechny, dokonce také pro Juventus. Náš přístup by byl jiný, kdybychom to věděli před zápasy s Monzou a Boloňou. Je mi líto Allegriho a jeho hráčů,“ uvedl muž s přezdívkou The Special One, jehož slova ocitoval také server Football Italia.

Dále reportér položil Mourinhovi otázku, zda má pocit, že je tato sezóna zkreslená. Jak na ni kouč římského AS odpověděl?

„Pro mě ano, ale už o tom nechci mluvit,“ přiznal. „Je mi líto profesionálů, kteří pracují jako já, protože platí za chyby, které udělali ředitelé a možná i klub,“ doplnil.

Jak to vypadá v Serii A?

Juventus se v důsledku desetibodové penalizace momentálně nachází až na sedmé příčce Serie A, přičemž s 59 body na čtvrté AC ztrácí pět bodů. Na domácí půdě však s Rossoneri ještě sehrají vzájemný zápas. Právě čtvrté místo v italské nejvyšší soutěži slouží jako poslední místka do Ligy mistrů pro ročník 2023/24.

Na šestý AS Řím, který drží příčku zajišťující účast v Evropské konferenční lize, však ztrácí jediný bod. Na pátou Atalantu (Evropská liga) pouze dva body.

Co se samotného AS týče, pro svěřence Josého Mourinha je domácí remíza se Salernitanou v rámci boje o evropské poháry pochopitelně velkou ztrátou.

37. kolo Serie A začíná už v pátek předehrávkou Sampdorie se Sassuolem a bohatý program pokračuje v sobotu i neděli. Fotbalové fanoušky tak čeká infarktový závěr probíhajícího ročníku italské nejvyšší soutěže.

Zdroje: Serie A, Football Italia, DAZN

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.