Spojte se s námi


Fotbal

Noční můra Juventusu! Soud může turínský klub i po nedávném odpočtu znovu potrestat. Jaká je aktuální situace?

Italský velkoklub Juventus Turín v posledních dnech zažívá skutečnou noční můru. Nejprve totiž vypadl z Evropské ligy, poté inkasoval desetibodový trest za falšování účetnictví a úplně naposledy jej zesměšnilo Empoli výsledkem 4:1.

Publikováno

dne

Italský velkoklub Juventus Turín v posledních dnech zažívá skutečnou noční můru. Nejprve totiž vypadl z Evropské ligy, poté inkasoval desetibodový trest za falšování účetnictví a úplně naposledy jej zesměšnilo Empoli výsledkem 4:1.

Skutečná noční můra. Právě tu v posledních dnech prožívá italský gigant Juventus, který v pondělí čelil trestu v podobě odpočtu deseti bodů za porušení článku 4 – zahrnující fair play a sportovní bezúhonnost v důsledku falšování účetnictví.

Dlužno dodat, původně byl Juventusu tento trest uložen už v únoru. Avšak tehdy se jednalo o patnáctibodovou penalizaci. Následně ovšem turínský celek uspěl s odvoláním a body mu byly navráceny. Kromě toho dostali stopky někteří členové vedení, když se klub snažil nepoctivým způsobem navýšit své kapitálové zisky.

Po odvolání a úspěšném navrácení bodů se nicméně odvolací soud zabýval právě porušením pravidel, konkrétně už výše zmíněného článku. A ten v posledních několika hodinách potvrdil desetibodový odečet. To ale zdaleka není vše.

Jak už informuje italský známý server La Gazzetta dello Sport, Sportovní soud Italské fotbalové federace (FIGC) se totiž bude v novém řízení, které proběhne 15. června, zabývat ještě jednou další záležitostí.

Konkrétně se bude týkat platových manévrů, partnerství s jinými kluby a vztahů s agenty. První žádost Juventusu o dohodu o vině a trestu byla zamítnuta.

Každopádně dle informací Gazzetty se zástupci Staré dámy mají ještě možnost jednat s federálním prokurátorem předtím, než se onen soud uskuteční.

Následky…

Bianconeri v důsledku udělení trestu v podobě desetibodového odpočtu v tabulce Serie A spadli na sedmé místo. Se ziskem 59 bodů ztrácí na poslední čtvrtou pozici zajišťující účast v Lize mistrů pro příští ročník 5 bodů.

Stará dáma navíc v pondělní dohrávce ztratila důležité body na půdě Empoli, když svém soupeři ostudně podlehla 1:4. A aby toho Juventus neměl málo, nedávno ještě vypadl ze semifinále Evropské ligy, když v prodloužení prohrál se Sevillou.

FIGC navíc může turínský klub, za výše uvedené platové manévry, potrestat ještě jednou. Zda bude Juventusu udělen nový bodový trest a zda bude platit pro současnou sezonu, nebo pro sezonu 2023-24, se teprve uvidí.

Serie A musí potvrdit tabulku pro aktuální sezónu do 30. června a případné odvolání Juventusu by toto datum pravděpodobně přesáhlo. Nutno dodat, Juventus se sice proti odpočtu deseti bodů může odvolat, vzhledem k porušení článku 4 je však velmi nepravděpodobné, že by uspěl i napodruhé.

Zdroje: La Gazzetta dello Sport, Football Italia

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.