Jasný faul versus poškozené jméno fotbalu?! Středobodem vršovického derby byl jednoznačně VAR

Běžela 25. minuta a celým Ďolíčkem rázem proudila vlna nevole. Důvodem bylo rozhodnutí hlavního rozhodčí Pavla Královce, který po přezkoumání u videa zrušil gól fotbalistům Bohemians 1905 a navíc Slavii přisoudil pokutový kop. Ten proměnil Tomáš Souček a sešívaní otevřeli střelecký zápis utkání. Zápas 23. kola Fortuna ligy nakonec vyhráli jednoznačně 3:0 a na čele tabulky si udrželi tříbodový náskok před Plzní.

Hlavním sudím vršovického derby byl Pavel Královec.

Byl to zákrok na penaltu? Nebo šlo o běžný souboj ve vápně? Stadion se po inkriminovaném souboji stopera domácích Daniela Krcha a hostujícího záložníka Lukáše Masopusta rozdělil na dva tábory.

„Byl jsem přesvědčený, že mě Krch fauloval. Když se šel rozhodčí podívat na video, věřil jsem, že penaltu odpískne,“ řekl po utkání Masopust.

„Měl jsem přes něj ruce, nešikovně jsem je použil. Byla to moje blbost. Ale jsem přesvědčený, že jsem do zákroku nedal takovou intenzitu, aby se mu (Masopustovi) podlomila kolena,“ konstatoval Krch. „Když rozhodčí náš souboj přezkoumávali, věřil jsem, že poznají, že tomu Masopust hodně přidal,“ dodal.

Královec a spol. se nakonec přiklonili k faulu domácího stopera a odpískali pokutový kop. Vůbec poprvé v historii české ligy se stalo, že jeden tým skóroval a posléze se u videa přezkoumával souboj v pokutovém území na druhé straně hřiště, a následně byla nařízena penalta proti skórujícímu mužstvu, kterému branka nebyla uznána.

Tento zákrok Daniela Krcha na Lukáše Masopusta rozděloval fanoušky na dvě strany.

„Je to nešťastný moment pro fotbal, ale takto to je uvedeno v pravidlech. Není možnost přerušit utkání v neutrální zóně, situace se musí dohrát,“ vysvětloval hlavní sudí Královec.

„Podle mě VAR do utkání vstoupil podle metodiky, ale za mě to je destrukce fotbalu a Bohemky,“ stál si za svým trenér domácích Martin Hašek. „Já jsem zastáncem VARu, ale ať je buď všude, nebo nikde,“ dodával lodivod Bohemians.

S tím souhlasil i jeho protějšek na lavičce Slavie. „Jak řekl Honza Nezmar, když hrál ligu, takových zákroků bylo během jeho kariéry iks, ale nepískaly se. Já chci hlavně říct, že my už jsme zvyklí, že na našich zápasech je video. Takže naše hráče upozorňujeme, aby nešahali na útočníky druhého týmu. Ale měli bychom volat po tom, aby video bylo na všech zápasech,“ má jasno Jindřich Trpišovský.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. takových sporných situací jsem viděl spousty a vždycky jsem dal za pravdu VAR a nebylo to vždy rozhodnutí které by bylo prospěšné týmu kterému fandím, ale uznat pravdu se každému evidentně nechce, problém bych viděl ve sporných situacích a VAR i když je k dispozici není využit nebo když je gólová akce a je přerušena (třeba pro offside) tak tam pokud gól nepadne před přerušením VAR taky nepomůže i když by vyvrátil offsidové postavení

  • Jednak je hlavní rozhodčí ten, kdo ovlivňuje hru.Video má sloužit k posouzení sporných situací,ne jako prostředek k trestání.VAR by v žádném případě neměl komunikovat s rozhodčím, přehrát video jen na požádání.Jinak se posuneme do míst,kde se z lidové zábavy stane videohra.

 2. VAR na všech zápasech? To přece neprojde, to by Plíseň byla na polovině bodů a to nejde 🙁

 3. V zápase Bohemka versuv Slavia nemohla být v žádném případě penalta ,neboť domácí hráč to odhlavičkoval a Masopust vlastně neměl ani šanci vstřelit gól !!!

  • Jak mohl hlavičkovat, když jej držel oběma rukama. Není to zápas a jsem rád, že se to konečně začalo pískat. Až bude za zápas 5 penalt tak snad začnou hrát ve vápně slušněji!!!

   • To jsi byl asi na jiném fotbale…Masopust oběma rukama držel krcha zezadu za dres a pak se na něj jenom skácel…ještě měl dostat žlutou za simulování…záběr z opačné strany to jasně dokazuje…je to šlendrián a prasečí liga ,která se píská jenom pro prachatý zm.dy jako je Slavie ,Sparta nebo Plzeň…pak přijdou do Evropy a každej si s nima vytře zadek,protože tam žádnou protekci nemají…

  • V Ostravě video nebylo, tak mohl šmejd Poznar rozdávat lokty do obličejů a pak rozhodnout zápas, namísto aby už byl dávno ve sprše…

 4. VAR rozhodl, ale fotbal umřel. Tohle bylo vážně trapné a mně sebral chuť tento zápas dokoukat a to nejsem fanoušek bohemky.

 5. No jasná penalta pro Slávii a to nefandím ani jednomu znich.Královec to měl písknout hned a bylo by,takhle zbytečný dohady kor,když ještě pak musel odvolat gól

 6. Přesně měl to pisknout hned. Od ceho tam je ten rozhodčí. Pak by nebyli dohady. Pisknu penaltu a pak si to jdu zkontrolovat na video. Ne. Je to chyba rozhodciho.

 7. na ligový fotbal nemá cenu chodit a ještě za “divadlo” platit.Sparta + Slavia – tlačená ve všech směrech.
  Je to urážka “sportu”.
  hanba

 8. Královec opět ukázal jaká je to svině. Teď už i ten největší sešívaný blb musí uznat, že STBerbr se přiklonil od Plzně k nim.

 9. Vy všichni co tady píšete si uvědomte že používání sprosťáren není to pravé ořechové.Schováváte se za psoeudo jména např Mr.Kocék a myslíte si že jste hrdinové.Divím se že to tenhle server pouští.Tak přátelé fotbalu prosím pište ale SLUŠNĚ.

 10. Já si myslím, že by to mělo být jako v hokeji, kde o přezkoumání sporné situace rozhoduje rozhodčí na ledě. Je přece úplně nesmyslné, aby každých pár minut zasahoval do zápasu videorozhodčí o své vůli!!! Video ve fotbale se zvrhlo v neustálé vstupy videorozhodčích a rozhodčím na hřišti je tím vlastně dáváno najevo, že si s bedlivým sledováním hry nemusí až tak lámat hlavu, protože ví, že ten od videa to vlastně hlídá za něho!!! Takže vlastně ti rozhodčí na hřišti dnes téměř nemají zodpovědnost za to, jak ten zápas řídili a video je perfektním odpustkem za jejich chybování!!!

 11. Faul to byl, ale přifilmovaný ochotným pádem Masopusta a předcházelo mu oboustranné držení obou aktérů, HR měl v tomto momentu hru přerušit, oba hráče napomenout a nechat opakovat rohový kop. Připadá mi, že když si HR při zápasech Slavie sahá na sluchátko, že je přímo napojený na mobil Tvrdíka. Jde o alibismus rozhodčích, kteří si jako berličku berou rozhodnutí VAR. Slavia by zápas asi i tak vyhrála, ale jistota je jistota.

 12. Systém VAR,prostě v Česku nefunguje,video by mělo hlavně hlídat ofsaidy či míč přešel
  za brankovou čáru.Osobní souboje ,by měl podlídat hlavní rozhodčí,od toho tam je.
  Dříve to bylo od rozhodčích celkem v pohodě,teď co se používá VAR je to samá ostuda.

 13. Konec fotbalu jsem znechucen udělali jste ztoho šaškarnu,stale platí za penize v Praze dům,obě pražsky S tlačenka zktery je nablití a černokněžnik tomu dal korunu,nechápu jak muže někdo toto sponzorovat to není sport ale jeden bordel.

 14. Celá liga je díky videu neregulérní, kvůli tomu že je jen na vybraných zápasech. Zkuste si udělat tabulku kdyby nezasáhlo video.

 15. Rozhodčí nebudou rozhodovat a budou spoléhat na video aby si neublížili.A videocentrálu bych udělal u Berba v garáži aby i ten mohl kecat do rozhodování.

 16. Jelikož sem měl na tiketu Slavii(jistota v české lize) tak se mi to hodilo do krámu ale co se týče fotbalové stránky HNUS VELEBNOSTI!!!!

 17. Jako hráč jsem odehrál mnoho sezon včetně ligových na postu forwarda. Jako rozhodčí jsem odřídil více než sto utkání v okresních a krajských přeborech. Ve fotbalovém důchodu (poslední zápas jsem odehrál v 56 letech a odpískal v 59 letech) jsem znechucen, co se to děje. Po mnoha zhlédnutí této situace jsem došel k jasnému stanovisku. Penalta nebyla. Míč byl odehrán jiným hráčem před zákrokem, hráč tety neměl šanci se k míči dostat. Bylo tam sice vzájemné držení a přidržování, sice více na straně hráče Bohemky, ale hráč Slávie, který je původně v předklonu se těžko takto lehce složí na záda s roztaženýma rukama směrem k rozhodčímu. Každý normální se bude snažit při takovémto pádu na záda, si dát ruce pod sebe k opoře, a ne teatrálně se složit. Prostě komedie našeho fotbalu.

  • Odehrál jsem kdysi také dost sezon, sice ne ligových. Ale jakékoliv použití rukou v souboji bylo okamžitě posouzeno jako faul. Dnešní fotbal se dostal na úroveň neustálého používání rukou jako by to byl jiný sport z oblasti zápasnických. To je třeba vymýtit a vrátit fotbalu původní krásu. Snad tomu video pomůže.

 18. Rozhodnuto bylo podle metodiky VAR, myslím, že podobné to je i v hokeji. Problém je v tom, jak byla situace posouzena(myslím, že kdyby se to mělo pískat vždy, tak je v každém zápase penalt několik)Hlavní problém je však v tom, že video není na všech zápasech. Tím se stává soutěž neregulérní(viz příklady uváděné výše). Proto si myslím, že video ano, ale na všech zápasech.

 19. Fotbalová pravidla se upravují směšnými zásahy (viz jedna noha golmana na čáře při penaltě), ale aby se zavedlo, že penalta se kope jen při faulech a úmyslné ruce, kdy je přímo zabráněno vstřelení branky, to ne… Kam se poděl nepřímý kop ve velkém vápně, kterým by bylo možné řešit ostatní přestupky? Momentálně může rozhodčí (a navíc i jeho kolega u videa)upozornit na penaltu prakticky při každé skrumáži ve vápně při rohových a trestných kopech. A navíc filmování – kolik sporných penalt (kdy fauly byly evidentně přifilmovány) bylo odpískáno jen v jarních kolech. Fotbal by se měl inspirovat hokejem, kdy je možné vyloučit současně faulujícího hráče i „přihrávajícího” soupeře. A možná by nebylo špatné, aby u fotbalu platilo něco podobného jako v tenise – video by si mohlo přivolat mužstvo (trenér nebo kapitán) třikrát za zápas s tím, že pokud oprávněně, pokus by mu zůstal. Právo na video by měl hlavní rozhodčí, ale rozhodně by neměl právo přerušit zápas videorozhodčí. Ten má totiž nyní mimořádnou pravomoc, navíc zůstává tak trochu v anonymitě.

 20. Je potřeba se více zaměřit na simulování a více to trestat.V tom by VAR mohl pomoci.Neznám ligu kde se víc filmuje jak u nás.

 21. A co pan chytrý Martin Hašek, viděl fungování WAR při dvou zápasech Ligy mistrů 6.3.?
  Co by na to řekl? Asi by se měl zdržet trapných komentářů před kamerou .

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Chceme hrát a dodat lidem naději! Dočkal, Bořil a Mikula napsali Babišovi. Stojí za nimi i ligové kluby

Kapitáni všech tří českých celků, které působí v Evropské lize, se podepsali pod otevřený dopis, který byl zaslán předsedovi vlády Andreji Babišovi. Co v dopise stojí?

Slavia řeší problém před Leverkusenem. Otazníky visí nad startem Holeše, Olayinky a Ševčíka

Na předzápasové konferenci trenér Trpišovský zmínil nejistotu nad startem třech klíčových hráčů Slavie. Zatímco Holeš a Olayinka prodělali koronavirus a s týmem začali trénovat v pondělí, tak Petr Ševčík se zotavoval ze zranění, které si odnesl ze zápasu s Beer Shevou.

Bude záležet na výkonu hráčů. Věřím, že se nenechají vyprovokovat, tvrdí Kotal před duelem s AC Milán

Ve středeční předvečer se na tiskové konferenci Sparty představili kouč Václav Kotal a jeho svěřenec Ladislav Krejčí starší. Co na svého čtvrtečního soupeře, kterým bude AC Milán, říkají?