Spojte se s námi


Hokej

Jaškin pod palbou kritiky! Přestup do Ruska velmi záporně okomentoval Hašek a do něj se obuli Rusové. Je to fašista a kašpar, zaznělo

Dmitrij Jaškin, kterému letos bylo 29 let je přesně ten typ hokejisty, který už několik let balancuje na hranici KHL a NHL. Zatímco v zámoří nikdy úplně nezazářil a na stálo se neuchytil. Často tak putoval mezi „A“ týmem a farmou, v Rusku je to úplně jiná píseň.

Publikováno

dne

Dmitrij Jaškin, kterému letos bylo 29 let je přesně ten typ hokejisty, který už několik let balancuje na hranici KHL a NHL. Zatímco v zámoří nikdy úplně nezazářil a na stálo se neuchytil. Často tak putoval mezi „A“ týmem a farmou, v Rusku je to úplně jiná píseň. Za Dynamo Moskva odehrál 2 kompletní sezony mezi lety 2019 a 2021.

V obou sezonách táhl celý tým svou produktivitou, V té první posbíral za 64 utkání 69 kanadských bodů. Další ročník o pouhý bod méně. To jsou famózní čísla.

Po dvou veleúspěných sezonách v KHL šel tak Jaškin opět zkusit štěstí za moře a opět to nestálo za moc. Trápilo ho zranění a ve 12 zápasech za Arizonu získal jediný bod.

A tak vlastně není divu, že ho to táhne zpět tam, kde zažil nejlepší roky. Jenže vzhledem k aktuální politické situaci je odchod do Ruska tak trochu společenská sebevražda.

Hráči z KHL spíše odchází, aktuálně tam mají podepsáno pouze 3 Češi. Dříve se toto číslo pohybovalo klidně kolem 20.

Jaškin měl možnost v NHL zůstat, ale musel by jít hodně dolů s penězi. I proto se rozhodl vrátit se do Ruska, kde by měl získat s bonusy až 35 milionů korun. Tento přestup okomentoval třeba Dominik Hašek: 

„Mrzí mě to moc. Práce českého občana v Rusku je podporou ruského režimu.“ „Neviním však toho kluka ani jeho agenta, ale vládu a český parlament, že doposud nepřijal zákon, který toto zakazuje,“ dodal bývalý gólman.

Hašek je znám svým tvrdým přístupem a ostrými názory vůči Rusku. Vyzýval například NHL, aby zastavila kontrakt všem ruským hokejistům. Z těchto důvodů není v Rusku úplně oblíbený a na jeho osobu se snáší tvrdá kritika. Např. že je obyčejný nacista, nebo že má otřes mozku.

Bez odezvy nezůstala reakce na Jaškinův přestup. „Co na to říct, Hašek je prostě mimo. Možná trpí následky covidu,“ citovala ruská státní agentura RIA Novosti bývalého hokejistu a sovětského reprezentanta Alexandra Koževnikova.

„Z nějakého důvodu náhle mění své životní postoje. Dřív se rád setkával s Rusy, hrál tady a vše bylo v pohodě. Teď se Hašek změnil. Je to malý fašista, nemocný člověk.“

Pro přestup do KHL a ještě ke všemu přímo do Moskvy není ideální okamžik. Na druhou stranu, pokud to lze někde chápat, tak právě u Jaškina, který tam zažil svá nejlepší léta a nelze se moc divit, že vrací.

Zdroj: Livesport, Aktuálně

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.