Spojte se s námi


Fortuna liga

Jaroslav Tvrdík popisuje podrobnosti přestupu Davida Zimy. S kterými kluby se Slavia přetahovala o služby talentovaného stopera?

David Zima se po návratu do pražské Slavie poprvé fanouškům představil v zápase, konkrétně odehrál půlhodinku přátelského utkání ze Zlatými Moravci. Jak na návrat olomouckého odchovance reaguje šéf klubu Jaroslav Tvrdík a s kterými kluby se musela Slavia o nadějného stopera přetahovat?

Publikováno

dne

David Zima se po návratu do pražské Slavie poprvé fanouškům představil v zápase, konkrétně odehrál půlhodinku přátelského utkání ze Zlatými Moravci. Jak na návrat olomouckého odchovance reaguje šéf klubu Jaroslav Tvrdík a s kterými kluby se musela Slavia o nadějného stopera přetahovat?

Příchod Zimy rozděluje fanoušky na dva tábory

Ve věku pouhých dvaceti let se přestěhoval z olomoucké Sigmy do pražské Slavie a od prvních momentů prokazoval svůj obrovský talent. Po roce a půl se pak přestěhoval za částku okolo 150 milionů Kč do italského Turína.

V Serii A ale rozhodně nenavázal na skvělé výkony z Fortuna Ligy. A i kvůli vleklým zraněním toho moc v Turíně neodehrál. Pochopitelně tak před blížícím se Eurem začal řešit svou kariéru. A poněkud překvapivě se vrátil zpět do Slavie za částku okolo 100 milionů Kč.

Stal se tak společně s Nicolaem Stanciem nejdražší posilou v historii české nejvyšší soutěže. Fanouškovský tábor přestup rozdělil na dva tábory. Jedni příchod stále ještě mladého stopera před jarní částí sezóny vítají a vidí v něm potenciál nejen v boji o mistrovský titul, ale i pro případný budoucí přestup do zahraničí.

Druhý tábor pak vzhledem k vysoké přestupové částce a nízkému hernímu vytížení v Itálii berou takový přestup jako příliš riskantní. Čas teprve ukáže, který z táborů nakonec bude mít pravdu. Nicméně šéf „sešívaných“ Jaroslav Tvrdík fanoušky spíše uklidňuje a po včerejším zápase, ve kterém Slavia porazila v poměru 4:1 Zlaté Moravce, vysvětluje důvody jeho příchodu i podrobnosti okolo přestupu.

Jaroslav Tvrdík popisuje podrobnosti přestupu

„My jsme podali nabídku na transfer Davida Zimy hned na na začátku přestupového období, ale představa klubu z Turína byla příliš vzdálená,“ uvedl Tvrdík v rozhovoru pro O2 TV Sport. „Ta částka byla stejná, respektive ještě o něco vyšší, než za kterou tam od nás David Zima přestoupil.“

„Vnímali jsme, že jsme tam v soutěži s ještě pěti nebo šesti dalšími kluby. Chtěl ho Anderlecht, chtěla ho Kodaň, chtěly ho dva německé celky. Těch zájemců tam bylo víc,“ vyjmenoval kluby, s kterými bojovali o služby talentovaného stopera.

„A na konci to byl David, který překlopil tu pomyslnou misku vah v náš prospěch. Vidí ve Slavii příležitost hrát, vrátit se do základu, věří našim trenérům. Chce se Slavií zabojovat o sestavu na EURO 2024. On to prostě viděl pro svůj další sportovní rozvoj jako volbu číslo jedna,“ poukázal na touhu samotného hráče vrátit se zpět „domů“.

„A když jsme viděli tu jeho vůli a odhodlání v kombinaci s tím, jak si trenéři myslí, že je platný pro náš styl hry, tak jsme po dohodě s novým majitelem navýšili nabídku ze tří na čtyři miliony eur a podařilo se nám Davida získat. Máme z toho radost.

Je to hráč, na kterém jsme už vydělali. Částka za jeho původní transfer z Olomouce plus jeho návrat je nižší, než za kolik jsme ho už jednou prodali. A dnes máme mladého, 23letého dynamického, vysokého reprezentanta v ideálním věku. Myslím, že ho ještě jednou dobře prodáme a on skončí v nějaké top lize. Zima je skvělá příležitost pro sportovní a finanční rozvoj klubu,“ vysvětlil důvody rozhodnutí klubu.

Zdroj: O2 TV Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.