Spojte se s námi


Fortuna liga

Jarošík v dresu Sparty na Silvestrovské derby? Ostuda, ať zůstane v Rusku, nechápou fanoušci

Silvestrovské derby se blíží a oba kluby oznámily své soupisky. Na té sparťanské se našlo i jedno jméno, které dost pobouřilo veřejnost – Jiří Jarošík si totiž po odchodu do Ruska zavřel dveře u většiny fotbalové veřejnosti.

Publikováno

dne

Silvestrovské derby se blíží a oba kluby oznámily své soupisky. Na té sparťanské se našlo i jedno jméno, které dost pobouřilo veřejnost – Jiří Jarošík si totiž po odchodu do Ruska zavřel dveře u většiny fotbalové veřejnosti.

Když Rusko napadlo Ukrajinu, mělo to i velký sportovní dopad. Drtivá většina hráčů začala z Ruska utíkat, ať už se jedná o hokejisty či fotbalisty. Prezident Vladimir Putin si totiž bere sport jako svou propagandu a zjednodušeně se dá říct, že kdo po startu války odešel do Ruska, nemá problém s krvavými penězi.

Jedním z takových je Jiří Jarošík, který po konci v Teplicích vzal pozici trenéra Orenburgu. U většiny fotbalové veřejnosti si tím zavřel dveře, protože při současném válečném stavu se postavení na ruskou stranu nedá pochopit.

Velké pozdvižení tak vyvolala nominace na silvestrovské derby, kde se na straně letenských objevil i Jarošík. A fanoušci Sparty s tímto rozhodnutím vůbec nesouhlasí.

„Doufám, že bude litovat, pokud se tam objeví. Každý morální člověk by mu měl z plna hrdla dát najevo, že v naší společnosti nemá co dělat. Hanba tomu, kdo ho pozval!“ napsal na Twitteru fanoušek letenských.

„Doufám, že tam je Jarošík zapsán omylem. Takový člověk by už neměl být nikdy spojován se Spartou,“ dodal další příznivec letenských. „Jedli jsem měl rád, ale Ruskem všechny sympatie zabil,“ nechápe další.

„Tohle neni dobrý – Jiří Jarošík má bejt doma v kumbále a stydět se a rozhodně ne oblíkat nejkrásnější dres – nejde dělat, že se nic nestalo!“ zlobil se další fanoušek Sparty.

Ostuda!

Někteří fanoušci se domnívali, že se silvestrovským derby nemá Sparta jako klub nic společného a nominaci vybírá samostatně stará garda. To ale uvedl na pravou míru bývalý pracovník v marketingu Sparty, Lukáš Pečeně.

„No to takhle teda úplně není. Sparta s akcí nic společného nemá, se Starou gardou rozhodně ano, ta spadá pod klub. Je to ostuda,“ nechápe Pečeně.

Zdroj: X, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené