Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak se vede hráčům, kteří v létě odešli ze Sparty? Minčev pravidelně nastupuje, Mabil se dostal do formy a Kamenovič čeká na šanci

Pražskou Spartu v létě opustilo poměrně velké množství hráčů. Někteří ukončili své hostování, dalším vypršela smlouva, mnozí zamířili do jiných ligových celků a na jiných klub hezky vydělal. Pojďme se tedy podívat na to, jak si tito hráči aktuálně vedou.

Publikováno

dne

Pražskou Spartu v létě opustilo poměrně velké množství hráčů. Někteří ukončili své hostování, dalším vypršela smlouva, mnozí zamířili do jiných ligových celků a na jiných klub hezky vydělal. Pojďme se tedy podívat na to, jak si tito hráči aktuálně vedou.

Ze Sparty v rámci ligy v létě odešli například Vojtěch Patrák, Hugo Jan Bačkovský, Dominik Holec,Michal Trávník a mnoho dalších. My se ale zaměříme na ty, kteří aktuálně působí v zahraničí a třeba o nic ani není tolik slyšet.

Začneme u Martina Minčeva, který ve svých dvaadvaceti letech pravidelně nastupuje v tureckém Rizesporu. V deseti ligových zápasech nevstřelil ani jeden gól, ale dostal šanci i v reprezentačním dresu, kde začal pravidelně nastupovat.

Spolu s ním do Rozesporu zamířil i Casper Höjer. Ten do základu nepatří a pokud nastoupí, je to z lavičky. Naskočil do šesti zápasů, nejvíce spokojený může být s tím, který odehrál o víkendu, když poprvé odehrál 87 minut.

Florin Nita je dalším fotbalistou, který zamířil do Turecka. Šestatřicetiletý Rumun odešel jako volný hráč do Gaziantepu a je klubovou jedničkou. Stejně jako v Pardubicích ale bude bojovat o udržení, navíc přišel o post jedničky v reprezentaci.

Tomáš Čvančara jako jediný kmenový hráč udělal velký přestup. V létě zamířil do Mönchengladbachu a brzy chytil vynikající formu. Tu aktuálně nemá, potýká se navíc se zraněním. Přesto může být spokojený, během 11 duelů v Bundeslize vstřelil 4 branky.

Ve Spartě se s úspěchem nepotkal Dimitrije Kamenovič, který se po konci hostování vrátil do Lazia. V něm na start v ostrém utkání čeká, největším úspěchem byla lavička v úterním zápase s Janovem.

Ondřej Čelůstka zamířil do druholigového tureckého Bodrumsporu a tým na něm staví obranu. Je pravidelným členem základní sestavy a na začátku prosince byl dokonce nejlepším hráčem zápasu, když vstřelil druhou branku svého týmu v cestě za postupem.

Awer Mabil byl jedním ze strůjců titulu, přesto si jej ve Spartě nenechali. Klub opci neuplatnil a nakonec našel zaměstnavatele ve Švýcarsku, kde si jej vybrali Grasshoppers. V 11 ligových zápasech vstřelil 4 branky a konečně může být někde spokojený.

Matěj Kovář se snažil o setrvání ve Spartě, Manchester United si jej ale stáhl do přípravy a po dobrých výkonech jej prodal do Leverkusenu. V něm dělá dvojku a chytá v Evropské lize, kde předvádí kvalitní výkony.

Sedmadvacetiletý Jakub Jankto taktéž v klubu nesetrval, Sparta opci neuplatnila. Po návratu z marodky se chytil v italském Cagliari, kde nastoupil do osmi zápasů. Stále se nedokázal chytit, proti Juventusu si ale připsal alespoň asistenci.

Ačkoliv za Spartu nehrál, musí se sem počítat. Adam Gabriel je odchovancem Sparty a ta si jej vzhledem k výkupní klauzuli stáhla a obratem prodala do Midtjyllandu. V něm nenastupuje pravidelně, prostor ale dostává a proti Lyngby vstřelil vítězný gól. Do posledních dvou utkání ale nenaskočil.

Zdroj: Livesport, AC Sparta Praha

Reklama

Oblíbené