Spojte se s námi

Evropská liga

Jak se daří soupeřům českých týmů: Extrémně motivovaný Aris, Slavia si musí hlídat ženevské standardky

Ve čtvrtek to vypukne! Slavii, Spartě a Viktorii Plzeň začíná skupinová fáze Evropské a Konferenční ligy. Sešívaní jedou do Ženevy, Letenští doma vyzvou Aris Limassol a v Doosan Areně se představí Ballkani.

Publikováno

dne

Ve čtvrtek to vypukne! Slavii, Spartě a Viktorii Plzeň začíná skupinová fáze Evropské a Konferenční ligy. Sešívaní jedou do Ženevy, Letenští doma vyzvou Aris Limassol a v Doosan Areně se představí Ballkani.

Paradoxně Viktorii Plzeň čeká v Konferenční lize z pohledu posledních let nejzkušenější tým. Co se formy týče, nejlehčí práci by měla mít Slavia, která však na druhou stranu jako jediná hraje venku.

Aris Limassol na loňský triumf v kyperské lize navazuje, po čtyřech kolech domácí soutěže vede s deseti body ligu. Jediné ztráta přišla tento týden, kdy Kypřané část kádru pošetřili na zápas se Spartou.

Letenští si musejí dát pozor na hladovost hráčů, většina z nich doposud poháry nehrála. Bylo to znát již v odvetě play-off o Evropskou ligu se Slovanem Bratislava, slovenský mistr si utkání prohrál tím, že nedohrával situace. A Aris každý vyražený míč uklidil k tyči.

Servette se naopak poměrně trápí. Anglické týdny jsou zatím nad schopnosti klubu, po šesti kolech má šest bodů, pozitivem je alespoň víkendový postup do dalšího kola švýcarského poháru.

Zářijový zápas s Young Boys Bern naznačil, že Ženeva často špatně brání na hranici vápna. Ofenzivní hráči zde měli spoustu prostoru. Na druhou stranu Servette zlobilo z dobře rozehrávaných standardních situací, plus se v brejkových situacích ukazovala rychlost ofenzivních hráčů.

Ballkani o víkendu pouze remizovalo, přesto ligu vede, plus má zápas k dobru. Předkoly procházelo trpělivě, při troše štěstí proti Razgradu mohlo hrát déle i o Ligu mistrů. Na druhou stranu výkony nevypadají tak suverénně, jako rok zpět ve skupině Slavie.

Ballkani hodně těží ze standardních situací, zároveň již minulý rok ukázalo, že to Kosované umí s míčem. Konkrétně soupeřovy obrany trápí dobře načasovanými přihrávkami skrz stopery, což může být pro pomalejšího Lukáše Hejdu problém.

Zdroj: Sofascore

Reklama

Oblíbené