Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak se chodí na fotbal v české lize? Návštěvnosti vládne Slavia, v průměru přijde 18 tisíc lidí. Sparta v závěsu

Návštěvnost na Fortuna lize na podzim, to je věc, která musí dělat velkou radost vše lidem okolo českého fotbalu. Zejména Slavia a Sparta dokáží pravidelně naplnit své stadiony, pravidelně se chodí ale třeba i v Hradci, v Plzni či na Baníku.

Publikováno

dne

Návštěvnost na Fortuna lize na podzim, to je věc, která musí dělat velkou radost vše lidem okolo českého fotbalu. Zejména Slavia a Sparta dokáží pravidelně naplnit své stadiony, pravidelně se chodí ale třeba i v Hradci, v Plzni či na Baníku.

Boom návštěvnosti fotbalových stadionů začal už na jaře. Zejména Slavia a Sparta pochopily, že pro přilákání fanoušků na stadion je potřeba udělat něco víc, a tak neustále zlepšují podmínky pro vlastní fanoušky.

Například Slavia slaví velký úspěch se svou fanzónou, kam se před zápasem pravidelně dostaví tisícovky lidí a mají na výběr z několika různých typů jídel. Sparta se zase chlubí již čtrnáctým vyprodaným zápasem v řadě.

Jak jsme na tom tedy s návštěvností po 16 kolech? Nejvíce diváků pravidelně chodí na Slavii. Za osm domácích zápasů si do Edenu našlo cestu průměrně 17 865 diváků. Z celkové kapacity 19 370 je to vynikající počin, když navíc vezmeme v potaz, že hostující sektor zůstane většinou poloprázdný či úplně prázdný.

I na Spartu je pravidelně plno. V osmi zápasech si našlo na Letnou cestu průměrně 16 997 diváků. Sparta má menší kapacitu (18 349) a má tak ještě o pár procent lepší zaplnění stadionu než Slavia.

Pro třetí nejnavštěvovanější tým už ale klesáme pod deset tisíc. Do Doosan Arény si pravidelně najde cestu 8 820 diváků. Jen o něco méně diváků chodí průměrně do Vítkovic na Baník (8 755).

Vzestup Hradce a Teplic

Tabulku pěti nejnavštěvovanějších stadionů uzavírá Hradec Králové. U něj je to o to lepší, že minulou sezónu byl v této statistice jasně nejhorší. To však bylo způsobeno azylem v Boleslavi, nový stadion znamenal ohromný boom návštěvnosti a ukázal, že v Hradci vždy byl hlad po fotbale.

Velkou pochvalu si zaslouží i Teplice. I když výsledkově to ještě není jako v nejlepších letech, marketingové oddělení pracuje na 120 %. Na Stínadla dokáže pravidelně přilákat zhruba 7 415 diváků, což je přesně o 3 666 diváků více než byl průměr minulé sezóny.

Nejméně lidí chodí na Karvinou. Na nováčka této sezóny přijde průměrně jen 2 729 diváků. Druhým nejhorším týmem v tomto ohledu je Zlín, kam chodí na ligu zhruba 3 220 diváků. Trojici nejméně navštěvovaných stadionů uzavírá jablonecká střelnice s 3 271 diváky.

Zdroj: Fortuna liga

Reklama

Oblíbené