Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Jak se bude na Letné fandit bez kotle? Někteří fanoušci se snaží o vytvoření nového, další si uvědomují tvrdou realitu

Jak se bude na Letné fandit bez kotle? Někteří fanoušci se snaží o vytvoření nového, další si uvědomují tvrdou realitu
Zdroj: AC Sparta Praha

Pražská Sparta ve středu v dohrávce porazila bez větších potíží Slovácko 4:0, v prvním poločase se ovšem stalo něco, co na stadionech vídat nechceme. Kotel na protest naházel světlice, dýmovnice a dělobuchy na hrací plochu a vyhlásil, že nebude přítomen na domácích zápasech. Jak bez něj bude vypadat fandění na Letné?

Sparta patří mezi nejsilnější fanouškovské základny v České republice, rozhodně se ale nedá označit na nejlepší. Organizačně jsou před ní minimálně dva týmy a další na ni doráží.

V kotli Sparty jsou problémy, čehož si můžeme všímat již delší dobu. Hlavním důvodem je nespokojenost s výkony a výsledky v posledních takřka deseti sezónách. A kvůli tomu se vše dělí v podstatě na dva tábory.

Ti co s kotlem souzní a ti, kteří nikoliv. Je totiž obrovské množství sparťanských příznivců, kteří alespoň někdy kotel navštívili. Někteří zde měli i permici, ovšem raději se rozhodli pro přesun, jelikož se jim nelíbilo, jak to v sektoru vlajkonošů, jak jej na Spartě označují, chodí.

Vrcholem budiž středeční dohrávka se Slováckem. Desítky tamních příznivců se rozhodly protestovat vůči vedení, ovšem nejen z důvodu výsledků. Hlavním důvodem byly až pětileté zákazy, které si odnesli někteří fanoušci, jenž porušili proti Baníku návštěvní řád.

Světlice, dýmovnice a zejména dělobuchy látaly na hřiště jeden za druhým a utkání muselo být na nějakou dobu přerušeno. Do konce prvního poločasu byl sektor vyklizený a Letenští, jak se skupinka okolo vedení kotle nazývá, následně vydali vyjádření.

V něm říkají, že nebudou navštěvovat domácí zápasy Sparty do doby, než se situace okolo trestů vyřeší. Klub se rozhodl neustupovat, a tak je otázkou, jak dlouho tento stav bude trvat. Dá se tak očekávat, že ještě nějakou dobu uvidíme kotel Sparty prázdný.

Ovšem jak se bez něj na Letné bude fandit? Po odchodu kotle se ostatní tribuny nahecovaly a fanoušci vytvořili kvalitní atmosféru, ačkoliv byly slyšet pouze jednoduché pokřiky a ne nikterak složitější chorály.

Takto to ale fungovat delší dobu nebude. Na stadionu je motorem fandění právě kotel a k němu se připojují další fanoušci, většinou jde ale pouze o desítky či nižší stovky. Proto je argument, že kotel na Spartě není potřeba, poměrně lichý.

Část fanoušků se tak snaží o vytvoření nového. Někdo chce přinést buben a snažit se fanoušky rozeřvat, hledá se ale umístění a následně je potřeba i podpora od klubu, který by proti tomu rozhodně nebyl.

Ovšem na místě, kde byl starý kotel, je to v podstatě nereálné. Nejenže pravděpodobně ani nebude otevřen, ovšem Letenští si ohlídají, aby byl bojkot dodržen a na svá místa nikoho nepustí.

Pozitivem je to, že klub dá náhradní vstupenku na jiná místa permanentkářům z kotle, jenž budou mít zájem jít na fotbal i v sobotu. Je ovšem velkou otázkou, jak se bude tato negativní situace vyvíjet. Jisté je nyní jen to, že napjatý stav se jen tak neuklidní.

Zdroj: AC Sparta Praha

ŠTÍTKY:

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

Tvrdík ostře: Slavia nesmí být rukojmím. V Edenu nastanou tyto změny

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu

„Začít budovat novou generaci trenérů.“ Krejčí přečetl dopis a odmítl alibismus šéfů fotbalu