Reklama

Jak reaguje fotbalová veřejnost na výkon “nové” Sparty proti Rapidu Vídeň?

Sparťané vpluli do sezóny 2021/2022 s novým logem na hrudi a také s novou herní tváří. Ve 2. předkole Ligy mistrů měla Sparta nakročeno slušně, v prvním dějství předváděla dobrý výkon, ale ve druhém poločase se potvrdil krutý fakt, fyzická připravenost některých jednotlivců není zdaleka optimální. Krom mého názoru se podíváme také na to, jak zápas hodnotila fotbalová veřejnost.

Vstup měli letenští fantastický k tomu ještě s gólem. Ale s přibývajícími minutami jakoby hráčům docházel dech a k tomu ochozy hnaly domácí borce k náročnému hurá fotbalu.

Běhání a běhání, nahoru dolů. Málo prostojů, málo zklidnění hry, tak zápas vedl Rapid Vídeň. Ve finále rakouský tým, tenhle styl podobající se horším týmům z německé Bundesligy, Spartě vnutil a to byla chyba.

Sparta se přizpůsobila a především v druhém dějství její hráči doslova lapali po dechu a Rapid toho využil. V útočné fázi měli vídenští dva až tři šikovné hráče a právě jeden z nich Christoph Knasmüllner zasadil svěřencům Pavla Vrby dva zásahy, které rozhodly o osudu zápasu.

Reakce fotbalové veřejnosti

Jak zápas viděli lidé, kteří se o fotbal dlouhodobě zajímají a sledují ho? Twitter byl plný diskuzí a reakcí na které se společně podíváme.

Žurnalista Jan Vacek, který se věnuje dění okolo Sparty shrnul pozitiva a negativa výkonu Sparty. Dá se s ním souhlasit?

Fanoušci Rapidu vytvořili parádní atmosféru, což se dalo očekávat. V týdnu přišla značná část kotle i na pohárový zápas s týmem ze 3. rakouské ligy. Na vedoucí gól Sparty reagovali po svém, každopádně fotbal s nimi je i přes televizní obrazovku daleko lepším zážitkem než bez nich!

“Po pauze otočil skóre Chrístoph Knasmüllner. Nejdřív přišla střela cizélérsky přesná, jak od Antonína Panenky, pak vítězný gól po Dočkalově fatální ztrátě míče. Sparta ve II. půli propadla, prakticky už nebyla nebezpečná, v odvetě bude mít co dělat. Kdo Rapid podceňoval, pletl se,” napsal na Twitter Luděk Mádl.

“Lepší zvuk než v přenosu z Rapidu byl i z přistání na Měsíci,” sportovní reportér Ondřej Zlámal popíchl konkurenci s kvalitou komentáře, která byla opravdu na mizerné úrovni.

AS Monaco bere kvalifikaci do Ligy mistrů zcela vážně a nechce nic podcenit. Na Allianz Stadion si našli cestu hned 4 skauti Monaca.

Zdroje: Jan Vacek, Bielsista, Luděk Mádl, Ondřej Zlámal, Stevo Eisele

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. Hložek s Karabcem by měli ihned opustit Spartu. Jejich obrovský talent Sparta velice ničí. Hložka nechají samotného na hrotu lítat. Tam mu to v růstu určitě nepomůže. Karabec obrovský talent zahřívá lavičku a ty takzvaný hrozný posily hrají v základu. Jak ho to bude dlouho bavit. Stojí Sáček, Vitík, Souček a další. Ale hrají hrozní :starší Krejčí, Štětina, Dočkal, Witheim. Kam vedeme naše talenty???

  • Ty se na fotbal moc nedíváš vid? Witheim neexistuje ve spartě, je tam jen Vindheim. A ne, sparta talenty neničí, to dělá Vrba. On rozhoduje o sestavě. A Vrba ani Rosický nejsou sparta.

 2. To je ta světová Sparťanská odchovna talentů chrlící hvězdy do špičkových Evropských týmů,jako je Vlašim,Vyšehrad,Krč a Přední Kopanina.Jediný kdo se za poslední dobu prosadil je Schick a toho taky poslali do Bohemky.Nebylo pro něj ve Spartě místo.Pokud chce Vitík,Karabec a další mladí jít výkonnostně nahoru a nepromrhat nesporný talent,tak musí ze Sparty co nejrychleji pryč.Sparta je roky odkladištěm vysloužilců s královskými platy a měla by se přejmenovat na charitativní útulek,kde se platí za neodvedenou práci.

 3. Na začátku každé sezóny si říkám, že teď už to snad půjde s výkony Sparty nahoru… Stačí první zápas a zjišťuji, že jsme se nikam neposunuli! Sestavu snad dělají Vrba s Rosickým podle výšky platu, jinak si nedovedu vysvětlit, že mladí nedostávají šanci hrát. Střídat na posledních 5 min., kdy je jasný, že soupeřovi hráči budou každou chvíli ležet je směšné. Nemůžu si pomoct, ale Vrba ten zápas těžce prokaučoval. Dočkal, Krejčí st., Vindheim a Pavelka nemají ve Spartě co dělat! Pokud to Vrba neviděl na konci prvního poločasu, pak nemá co dělat na svém postu ani on. No snad se příští týden stane zázrak a postoupíme.

 4. Vrba za to nemůže, že budou hrát Pavelka, Krejčí st. a Dočkal má nařízeno od fotbalovýho analfabeta!

  • To se nikdy nedozvíme, jak to ve Spartě funguje, kdo za co odpovídá. Souhlasím, že Vrba nereagoval na vývoj zápasu, měl střídat mnohem dříve a posílit ofenzivu.

 5. Čekal jsem, že po první Vrbově letní přípravě bude Sparta fyzicky připravená, ale v druhém poločase jen těžké zklamání. Sparta je stejná, stejná, stejná. Jakmile začne soupeř trochu energičtěji a rychleji tlačit tak zmatkují a obranná hra se rozpadá. Dočkal není ten vůdce, kterého všichni chtějí a není tam vlastně nikdo jako vůdčí typ, který podrží hru, když se nedaří. Hložek 2. půli nedostal přihrávku, co by stála za řeč a kromě toho to není hroťák. Vrba mne zklamal stejně jako celá hra, střídání už jen jako alibi bylo nanic.

 6. Je to každý rok stejné,nejprve se uspořádá tisková konference,kde spartanští bafunáři vyhlásí cíle pro novou sezonu,jako útok na titul,účast v L.M.,vítězství v domácím poháru.A pak přijde první zápas a zjištujeme,že vše je při starém.Stejná sestava,stejný styl hry na náhodu,stejná beznaděj.A to vše pod dohledem sportovního ředitele Rosického,který na to evidentně nemá.Zajímalo by mne kdo určuje před zápasem sestavu a taktiku,protože nevěřím,že to dělá Vrba.Ten by kdyby nemusel asi do sestavy nedával pořád dokola ty stejné neschopné vysloužilce.

 7. Kdo čekal od přeceňovaného Vrby a ultra-přeceňovaných kopálistů (s fotbalem nemá hra, co provozují, nic společného) Sparty něco jiného, je nepolepšitelný naiva.

 8. Flusající zbytečný Bořek se zase ukázal.Zbytečný hráč v lize…Je pomalý.líný. Prostě jen na zoufalou reklamu -Dočkal,neválej se v tom vápně…

  • Kdyby se válel aspoň v tom vápně, ale on se válel ve středovým kruhu. A z toho pak byl ten druhý gól.

 9. Bez adekvátních posil to prostě nepůjde…Do každé řady měl přijít hotový fotbalista ale to prostě sparťanský skauting nezvládá a nedokáže přivést fotbalisty evropského formátu…S tímto kádrem je to na max.3.místo v lize a když Bůh dá,tak na podzim v Evropské lize…Za posledních x let se povedlo pouze dva fotbalisti…Bony Wilfried a Kucka…to je opravdu k zamyšlení 😢😢😢

 10. Byl to ve druhém poločase strašný pohled,půlka na hřišti neměla co dělat,a kdy si trenér a vedení uvědomí,že Dočkal je druhý rok mimo….Jozef si nekopl,ale on by nemel být sama hrotu,jinak neuhral balón…
  Nevěřím postupu,protože s tímhle se postoupit nedá,Vrba bude muset udělat dost změn v sestavě,proč proboha nedostavil druhou půli Pulkraba,toho to letos zabije,ta lavička, proč nehrál Karlson od 46.,střídání bylo děsné

 11. Od 6 let jsem hrával ve Spartě a byl jsem na to hrdý Dnes je mi přes 70 a s hrůzou se dívám co ve Spartě děje Pokud se tam neudělá řádný řež, hlavně ve vedení , lepší to nebude, Teď mužů věřit jenom v zázrak a Sparta postoupí

 12. Sparta hrála hodně mizerně. Dočkal nejhorší na hřišti. Obrana přetížená, záloha nefungovala, branku neměl kdo dát. Dsné. No na polovinu ligové tabulky to stačit možná bude!

 13. Co na to fotbalový Mozart, muž hrající za Arsenal po většinu doby v péřové bundě na tribuně, geniální technik a stratég Rosický?

 14. Fanoušci Sparty nenechte se vtáhnout do takovýchto debat,protože podle mého názoru,
  takto nechutné články nemůže napsat fanoušek našeho kulubu.
  Můžeme býti naštvaní,pokud je k tomu dúvod,může nás ledacos štvát,ale nikdy se nebudeme prezentovat takto křupansky,nechutně a sprostě.
  Takto sprostě,neobjektivně,zákeřně,buransky a uboze se mohou vyjadřovat pouze antisparťané.

 15. Píše se, že Slávia a Sparta budou mezi sebou bojovat o titul a potom s odstupem budou další týmy.
  Dle mého názoru Sparta není tak silná a bude hrát spíše mezi 2 -5 místem.

 16. Ještě budeme vzpomínat na ČT před 89 a hlavně na sport. To byli komentátoři profesionálové. Dnes je každý expert na všechno.

 17. Karsson,Vidheim,Souček,Pavelka,Štětina a hlanvně Hujer to jsou tragédi.
  Ve Spartě nemají co dělat.
  Sparta není schopná udělat kvalitního hráče ve Spartě není kvalita na rozdíl od Slávie.
  A opět nezískáme titul.
  Bohužel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené