Jak pokračuje spor mezi Spartou a Haškem? Ve hře byl i smírný výsledek
V úterý proběhlo druhé kolo soudního řízení mezi Martinem Haškem a Spartou Praha. Co k němu prozradila Markéta Vochoska Haindlová?
V úterý proběhlo druhé kolo soudního řízení mezi Martinem Haškem a Spartou Praha. Co k němu prozradila Markéta Vochoska Haindlová?

Sbor rozhodců FAČR poprvé zasedal v říjnu. Výsledek zněl jasně – Martin Hašek ml. má klubu zaplatit 800 tisíc eur. Obě strany se proti verdiktu ovšem odvolaly.
Proto došlo k dalšímu jednání, které se uskutečnilo 27. ledna. Odvolací senát svůj verdikt ještě nezveřejnil, avšak právní zástupkyně Martina Haška pro náš web prozradila, že se obě strany mohly dohodnout.
„Díky nepříznivé epidemiologické situaci se ústní jednání konalo distančně formou videokonference. Absence osobního jednání s členy odvolacího senátu je jistou nevýhodou pro dokreslení celého kontextu vzniklé situace,“ začala Haindlová.
„Věříme, že rozhodnutí členů odvolacího senátu bude v souladu s platnou judikaturou mezinárodních rozhodčích orgánů a s ohledem na věcnost a odbornost, s jakou bylo dnešní jednání vedeno, vkládáme do členů odvolacího senátu veškerou naši důvěru,“ věří zástupkyně pětadvacetiletého fotbalisty.
„Ze strany Sboru rozhodců FAČR došlo dnes mimo jiné i k návrhu na smírné vyřešení celého sporu. S Martinem jsme se však shodli na tom, že postoje a požadavky obou stran jsou natolik odlišné, že dosažení smírného výsledku přijatelného pro obě strany už v této fázi sporu není reálné,“ prozradila Markéta Haindlová pro náš web.
„Výše uvedené rezonuje zejména v kontextu časové osy trvání celého řízení, která by se dalšími jednáními pouze protáhla,“ vysvětluje šestatřicetiletá právnička.
Proti výsledku druhého řízení, který pravděpodobně bude v únoru, se budou obě strany moci odvolat. Třetí a zároveň i poslední kolo by se uskutečnilo u mezinárodního tribunálu CAS.
Zdroj: livesport.cz
-
Chance Liga
Chorý už má zájemce. Problémový útočník si může vyzkoušet další zahraniční angažmá
-
Chance Liga
Kam zamíří hříšníci Chorý s Douděrou po letním odchodu ze Slavie? V úvahu může připadat několik variant
-
Chance Liga
Třaskavý návrat Chorého do Plzně? Adolf Šádek má jasno
-
Chance Liga
Chorý má po Legii další zájemce, nouzi nebude mít ani Douděra. Co reprezentace?












