Spojte se s námi


Fotbal

Jak na los Evropské konferenční ligy reagují trenér Jindřich Trpišovský a jeho asistent Jaroslav Köstl?

Slávisté zažili v letošní sezóně evropských soutěží pozvolný pád z předkol Ligy mistrů až do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Jak pro fanoušky, tak pro celý tým je to bezesporu zklamání, ale je na čase se poučit z nezdarů a pomalu se posunout dál

Publikováno

dne

Slávisté zažili v letošní sezóně evropských soutěží pozvolný pád z předkol Ligy mistrů až do základní skupiny Evropské konferenční ligy. Jak pro fanoušky, tak pro celý tým je to bezesporu zklamání, ale je na čase se poučit z nezdarů a pomalu se posunout dál. Trenér Jindřich Trpišovský se v minulosti nechal několikrát slyšet s tím, že chce těžkého soupeře, nejlépe z Velké Británie. Vysoké obtížnosti se dočká i v nově vzniklé Evropské konferenční lize!

Výkonnostně se sice jedná o nejslabší evropskou soutěž, ale sešívaní dostali opravdu těžkou skupinu. Na nedostatek kompetitivních zápasů si tedy nemohou stěžovat.

Ještě než se vrhneme na reakce trenérského štábu, tak si připomeňme, že ve skupině E Slavia vyfasovala Feyenoord Rotterdam, Union Berlín a Maccabi Haifa.

Ze skupiny postupuje přímo pouze jeden tým, takže to nebude pro Slavii rozhodně snadný úkol. Druhý tým v základní skupině míří do baráže, kde se potká s některým týmem, co skončí třetí v základní skupině Evropské ligy.

Reakce Jindřicha Trpišovského a Jaroslava Köstla

„Je to velice zajímavá skupina pro fanoušky i pro nás,“ řekl na úvod hlavní trenér, na němž bylo stále znát zklamání ze zápasu s Legií.

Koho vidí Jindřich Trpišovský jako favorita skupiny? „Těžko říct, takhle po losu. Některé týmy jsem dlouho neviděl. Tím, že přímo postupuje jenom jeden tým, tak si myslím, že nahoře bude rvačka. Za mě je to skupina srovnatelná s těma týmama, co jsme potkávali v Evropské lize.“

„Než odhadovat nějakého favorita, tak si myslím, že ta skupina bude hodně vyrovnaná,“ dodal kouč Slavie.

Jak los vidí jeho mladší kolega Jaroslav Köstl? „Vzhledem k tomu, co bylo v osudí, tak s losem můžeme být spokojení. Všechny ty týmy budou těžké, ale bude se hrát na krásných stadionech. Nejdeme si to užít, jdeme pracovat a určitě chceme postoupit,“ netajil se pochopitelnými ambicemi asistent Köstl.

„Ve dvou týmech máme vlastně takové špiony. V Unionu byl Petar Musa a Mick van Buren je vlastně odchovanec Feyenoordu. Myslím si, že jeho (van Burenův) dědeček tam dokonce vyhrál titul a nějakou evropskou trofej. Takže se o tom určitě pobavíme,“ podělil se s fanoušky o zajímavosti mladý a talentovaný stratég.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené