Spojte se s námi


Premier League

Jak jsou na tom týmy z Premier League s příjmy od roku 2008? Od vlastního majitele dostal nejvíce Manchester City, naopak Kroenke Arsenalu neposkytl ani libru

Publikováno

dne

V poslední době jsou příjmy ve fotbale jednou z nejdůležitějších věcí, mnohdy se na ně klade větší důraz než na sportovní stránku. V Premier League je na tom s příjmy nejlépe Manchester United, naopak nejhůře Bournemouth.

Kromě příjmů ze soutěží, z televizních práv, od sponzorů a z přestupů, tvoří důležitou součást příjmů také peníze, které klubu poskytne jejich majitel. Nejvíce do svého týmu investovala společnost City Football Club, která vlastní Manchester City a to 1,275 miliardy liber, což je v přepočtu na zhruba 36 miliard korun.

Ale i jiní majitelé do svých klubů investují hodně, například Roman Abramovič investoval do Chelsea 520 milionů liber. Rodina Glazerovů investovala do Manchesteru United 318 milinů liber.Naopak ani libru neinvestoval Stan Kroenke do svého Arsenalu, což se také projevuje na rozpočtu týmu, který čerpá pouze ze zisku z Premier League, pohárů, televizních práv, nebo prodeje hráčů.

Úplně odlišná situace než u Gunners je v Bournemouthu, který má příjmy pouze od svého majitele, což se také projevuje v celkové tabulce příjmů, kde se nachází na poslední pozici. U Middlesbrough se příjmy nepodařilo zjistit.

Vysvětlivky: zelená – vlastní zisky , červená – peníze od majitelů, žlutá – půjčky, tmavě modrá – úrokové výnosy, světle modrá – prodej nemovitostí.

Největší podíl z vnějších půjček nalezneme u Tottenhamu, který potřebuje zafinancovat výstavbu nového, moderního stadionu. Pokud se podíváme na celkový zisk, tak je na tom nejlépe Manchester United, na druhé pozici je jeho městský rival Manchester City a na třetí pozici se nachází londýnský Tottenham. Na chvostu tabulky je Burnley, Watford a Bournemouth.

Reklama

Oblíbené