Spojte se s námi


Fortuna liga

Jak fanoušci Baníku reagují na prohru se Spartou? Výhrady proti červené kartě, obrana pro smích

Prohra. Už zase. Baník co do boje o kvalifikaci do evropských pohárů nezvládl další zápas a prohrál na Spartě 1:2. Tu mimo jiné nedokázal porazit už dvacetkrát v řadě, jak na neúspěšný duel reagují fanoušci ostravského klubu?

Publikováno

dne

Prohra. Už zase. Baník co do boje o kvalifikaci do evropských pohárů nezvládl další zápas a prohrál na Spartě 1:2. Tu mimo jiné nedokázal porazit už dvacetkrát v řadě, jak na neúspěšný duel reagují fanoušci ostravského klubu?

500 Kč od Fortuny

Za kolik si zahraješ tolik dostaneš

Vsadit si
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

V prvním poločase navíc svěřenci Pavla Hapala podali ustrašený a naprosto otřesný výkon dehonestující jméno ostravského Baníku. Za celý zápas si vytvořili dvě větší šance, jinak domácí ale bez velkých problémů kontrolovali hru.

Nutno ale dodat, že Slezané svůj výkon v druhém poločase značně zlepšili, snažili se kombinovat a ohrožovat bránu Petera Vindahla. Byť k vyloženým gólovkám se hosté nedostávali.

Co se vytvořených příležitostí týče, za zmínku stojí rána Ewertona a Davida Buchty z prvního poločasu, nebo Matěje Šína ze závěrečných minut druhé půle. Velmi pozitivním momentem pro Baník byl každopádně gól Michala Frydrycha, který po rohovém kopu vskutku nádherně zastříhal.

Zápas pořádně ovlivnila také přísná červená karta pro Patricka Kpoza, kdy to měli fotbalisté Ostravy v početní nevýhodě už velice těžké. Jenže výsledek je, jaký je. Jak na prohru na Letné reagují fanoušci Baníku?

Reakce fanoušků

Pod příspěvky slezského klubu na sociální síti X se během utkání, vzhledem k jeho průběhu, pochopitelně objevila řada komentářů. Ve většině nespokojených.

„Proč Lischka nešel po balónu? Co to mělo znamenat? To je hnus,“ reagoval jeden z fanoušků na první gól Sparty. „Naše obrana je fakt neskutečně pro smích,“ doplnil Denis Vogt.

„Opět chvíli to nějak vypadá. A pak gól po asi osmi chybách za sebou. Nikdo neudělá nic navíc. My tam fakt stojíme jak na porážku. To je vizitka Hapala. Děkujeme ale už fakt stačilo,“ má jasno další z příznivců čtyřnásobného mistra ligy.

„Opakující se jev: Nedáme velkou šanci, vzápětí přijde hloupá individuální chyba a gól soupeře. Pořád dokola, bohužel,“ uvedl další nespokojený fanoušek Baníku.

Na facebookovém profilu FCB ale někteří fanoušci naopak oceňují zlepšení jejich milovaného klubu v druhé půli, kdy se Baník snažil s výsledkem něco udělat i v deseti lidech na hřišti. A tady přichází další kritika, tentokrát však na adresu sudího.

Velká část fanoušků totiž nesouhlasí s udělením červené karty, která Spartě pochopitelně velmi usnadnila cestu za vítězstvím. „Ano, takové červené se na Letné dávají za všech režimů,“ píše Antonín Balnar.

Naneštěstí pro Baník už to ale na výsledku nic nezmění. Slezané se o kvalifikaci do pohárové Evropy zkrátka musí porvat jinde a nejlépe vyhrát oba zbývající zápasy. Nečeká je však nic jednoduchého. V příštím kole pojedou do Plzně, poslední duel nadstavby sehrají doma se Slováckem.

Zdroj: Fortuna liga, FC Baník Ostrava, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.