Spojte se s námi


Fotbal

Ivan Hašek a jeho inspekční cesty: Vrátí se trojice hříšníků z Belmonda do národního týmu?

Ivan Hašek má za sebou coby trenér české reprezentace několik inspekčních cest, kde detailně pozoroval své potenciální svěřence při práci. Úplně naposledy zamířil do Soluně a Londýna, kde měl mluvit s Jakubem Brabcem a Vladimírem Coufalem. Vrátí se trojice hříšníků z Belmonda do národního týmu?

Publikováno

dne

Ivan Hašek má za sebou coby trenér české reprezentace několik inspekčních cest, kde detailně pozoroval své potenciální svěřence při práci. Úplně naposledy zamířil do Soluně a Londýna, kde měl mluvit s Jakubem Brabcem a Vladimírem Coufalem. Vrátí se trojice hříšníků z Belmonda do národního týmu?

Už když Ivan Hašek přebíral českou fotbalovou reprezentaci, tak prohlásil, že velmi důležitou součástí jeho práce coby trenéra národního mužstva budou inspekční cesty. Už před měsícem tedy společně s Jaroslavem Köstlem vyrazil na výzvědy do Německa.

A to konkrétně na zápas Leverkusenu proti Lipsku. Svěřenci Xabiho Alonsa nakonec vyhráli 3:2, o zisku plného počtu bodů v nastaveném čase druhé půle rozhodl Piero Hincapie.

Kvůli malému ligovému vytížení Adama Hložka a Matěje Kováře si ovšem trenérské duo mohlo prohlédnout pouze formu Patrika Schicka. Trenér Hašek se poté v rámci svého dalšího programu setkal s Tomášem Součkem coby kapitánem české reprezentace.

„Osobně jsme se neznali, ale i zvenku jsem Tomáše vnímal jako velkou osobnost, která všechno podřizuje týmovému úspěchu, což se při naší schůzce jasně potvrdilo. Popsali jsme mu naši vizi i změny, které v reprezentaci plánujeme. Na druhou stranu jsme si samozřejmě rádi poslechli i Tomášovy postřehy,“ řekl trenér Hašek po setkání se Součkem pro oficiální web FAČR.

Koncem ledna se šedesátiletý kouč vydal do Španělska a Portugalska. Právě v těchto zemích totiž probíhala příprava elitní trojky Fortuna ligy – Sparty, Slavie a Viktorie Plzeň.

Hašek se vydal do Soluně a Londýna

Teď se trenér Hašek vydal na další inspekční cesty, přičemž si tentokrát vybral dvě poměrně zajímavé zastávky – Soluň a Londýn. V Řecku v dresu Arisu pozoroval při práci Jakuba Brabce, v Anglii to byl West Ham s Vladimírem Coufalem.

Oba hráči mají mimo jiné jedno společné – byli vyloučeni z národního týmu těsně před koncem kvalifikace na Euro, a to za jejich účast v klubu Belmondo.

„Je to příběh, který skončil. Všichni děláme chyby. Jakub je pro nás velmi důležitý hráč a může nám pomoct,“ řekl Hašek o možné nominaci Brabce, jehož slova ocitoval řecký web AllAboutAris.

Za Aris Soluň hraje také dalších Čech Vladimír Darida. Ačkoliv by jej Hašek uvítal v národním týmu, třiatřicetiletý záložník se kariéry v reprezentaci vzdal, aby měl více času na rodinu.

Úplně naposledy viděl trenér Hašek výhru West Hamu nad Brentfordem 4:2, kde právě Coufal asistoval na druhý gól Jarroda Bowena. V rámci svých inspekčních cest už tedy viděl celé trio z Belmonda – Jana Kuchtu, Brabce i Coufala. Jestli se však budou moci vrátit do národního týmu zatím zůstává otázkou.

„Až si promluvím osobně se všemi, rozhodneme se, jak postupovat. Asi nevyhovíme všem, co se týká rozhodnutí. Ať bude takové, nebo takové,“ řekl Hašek, jehož slova ocitoval server Sport.cz. Naznačil však, že si každý zaslouží další šanci, že každý může jednou zakopnout.

Zdroj: FAČR, Sport.cz

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.