Spojte se s námi


Fotbal

Hašek má za sebou první týden ve funkci. Prvně zamířil do Německa na inspekci, následovalo setkání s kapitánem Součkem. Co plánuje dál?

Už týden je ve své funkci trenéra České fotbalové reprezentace Ivan Hašek. Ten se rovnou dal do své práce a během sedmi dní vyrazil na cestu po Německu vzhledem k chystajícímu se EURU, setkal se s kapitánem Tomášem Součkem a taktéž prozradil své plány na následující dny či týdny.

Publikováno

dne

Už týden je ve své funkci trenéra České fotbalové reprezentace Ivan Hašek. Ten se rovnou dal do své práce a během sedmi dní vyrazil na cestu po Německu vzhledem k chystajícímu se EURU, setkal se s kapitánem Tomášem Součkem a taktéž prozradil své plány na následující dny či týdny.

Ivan Hašek byl před týdnem po dlouhém jednání jmenován novým trenérem České fotbalové reprezentace. S týmem absoluvuje letní EURO, jehož cílem by měl být postup ze skupiny.

Nový kouč nelení a věnuje se svému novému zaměstnání. V neděli odcestoval se svými spolupracovníky do Německa, kde společně prověřili hotel a zázemí, které bude tým během mistrovství Evropy využívat.

„Budeme bydlet v klidném prostředí, ale zase ne úplně mimo civilizaci. Pokoje jsou útulné a hotel je vybavený prostory pro regeneraci. Hotelový personál má navíc s fotbalovými týmy zkušenosti a je připravený nám ve všem vyjít vstříc.

Tréninkové hřiště je patnáct minut cesty autobusem. Na kvalitu trávníku bude na jaře dohlížet i UEFA. V neposlední řadě budeme mít obrovskou výhodu, že před druhým a třetím zápasem nebudeme muset využít tak zvaný transfer hotel, takže se vyhneme cestování a stěhování spousty materiálu, což nám může ušetřit síly,“ řekl Hašek pro web FAČR.

Druhým krokem bylo seznámení s kapitánem, kterým je Tomáš Souček z West Hamu. Hašek se s hráčem potkal a v příštích dnech plánuje podobné seznámení s dalšími hráči, a to buď osobní, nebo telefonické.

„Osobně jsme se neznali, ale i zvenku jsem Tomáše vnímal jako velkou osobnost, která všechno podřizuje týmovému úspěchu, což se při naší schůzce jasně potvrdilo. Popsali jsme mu naši vizi i změny, které v reprezentaci plánujeme. Na druhou stranu jsme si samozřejmě rádi poslechli i Tomášovy postřehy,“ dodal Hašek.

S tím pochopitelně souvisí i jeho další kroky, které jej povedou do Španělska a Portugalska. Právě tam se bude připravovat elitní trojice v podobě Sparty, Slavie a Plzně.

„Budeme kontaktovat Spartu, Slavii a Plzeň, které bychom rádi navštívili na jejich soustředěních. A v neposlední řadě se také na vlastní oči podíváme na jejich přípravné zápasy,“ zakončil Hašek.

Zdroj: FAČR

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.