Spojte se s námi


Fotbal

Itálie nehrála špatně, to my jsme byli tak dobří, má jasno kouč Španělska. Zářily hvězdičky, kterým je dohromady méně než Ronaldovi

Výhru 1:0 nad Itálií podpořilo Španělsko skvělým výkonem, který se logicky líbil i trenérovi De la Fuentemu. Podle jeho slov nehrál soupeř špatně, ale jeho svěřenci byli tak dobří. Zářily dvě mladé hvězdičky, jejichž věk je v součtu nižší než Portugalce Ronalda.

Publikováno

dne

Výhru 1:0 nad Itálií podpořilo Španělsko skvělým výkonem, který se logicky líbil i trenérovi De la Fuentemu. Podle jeho slov nehrál soupeř špatně, ale jeho svěřenci byli tak dobří. Zářily dvě mladé hvězdičky, jejichž věk je v součtu nižší než Portugalce Ronalda.

Souboj fotbalových velmocí, které mají dohromady pět evropských i světových titulů, vyzněl herně jasně pro Španělsko. Utkání nakonec rozhodl jediný gól, smolný vlastenec mladého Itala Calafioriho. Španělsko tak už má jistotu postupu z prvního místa skupiny B.

„Dnes večer jsem viděl velký potenciál svého mužstva. Máme schopnost přehrát tak vynikající tým jako je Itálie. Může se sice zdát, že Itálie hrála špatně, ale je to proto, že my jsme hráli tak dobře,“ řekl pro web uefa.com kouč vítězů Luis de la Fuente.

„Vyhráli Euro před třemi lety a stále mají vynikající tým. Líbí se mi, že si lidé začínají myslet, že bychom šampionát mohli vyhrát. Musíme ale zůstat koncentrovaní a klidní. Hráči si musí užívat to, co umí nejlépe, hrát fotbal,“ dodal po zápase třiašedesátiletý trenér.

Yamalovi s Williamsem je dohromady sedmatřicet let

V zápase skvěle zahrála obě španělská křídla. A to mají dohromady nižší věk, než třeba Portugalec Ronaldo. Barcelonskému Yamalovi je šestnáct, Nico Williams z Athletic Bilbao oslaví v červenci dvaadvacet. Ronaldovi je devětatřicet…

„Jsem hrdý na to, jak nekonečné ambice mají naši mladí hráči. Navíc se vyznačují nekonečnou pracovní morálkou. Nejvíce mě zaujalo, že oba věděli, jak mají hrát v různých fázích tohoto těžkého zápasu,“ řekl na jejich adresu de la Fuente.

Někdejší lodivod španělských mládežnických reprezentací, se kterými posbíral řadu úspěchů, se také vyjádřil k absenci stopera Nacha Fernandeze. Hráč Realu chyběl kvůli menší nemoci, ale pro další fázi turnaje by měl být připravený, spolehlivě ho nahradil Aymeric Laporte.

Španělé už jistě skončí ve skupině na prvním místě. V posledním utkání s Albánií tak budou moci prostřídal sestavu.To Italové se s Chorvatskem ještě nadřou.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.