Skvělý obrat trval Italům pouhých šestnáct minut! Podívejte se na krásné trefy Bastoniho a Barelly

Velmi důležitou výhrou 2:1 proti Albánii vstoupili obhájci titulu do evropského šampionátu.  I přes branku obdrženou v první minutě Itálie zápas skvěle otočila, trvalo to pouhých šestnáct minut. Krásně se trefili Bastoni a Barella.

Vsaďte si s bonusem a získejte 500 Kč zdarma

Čtyřnásobní mistři světa by letos rádi obhájili titul a získali třetí evropské zlato. Mezi favority mistrovství se počítají spíše jiné týmy, ale když se Itálii podaří postoupit ze skupiny, kde mají ještě Španělsko a Chorvatsko, tak se mohou dít věci.

„Začali jsme tak špatně, že to snad ani hůř nešlo. Dobře jsme ale odpověděli a vrátili se na správnou cestu. Takové věci se stávají. Důležité je vědět, jak reagovat, jak dostat hru pod kontrolu,“ řekl pro web UEFA střelec vyrovnávací branky Alessandro Bastoni.

Obránce Interu Milán se prosadil po krásném centru Lorenza Pellegriniho. To se psala stále teprve jedenáctá minuta zápasu. Konečný výsledek 2:1 stanovil o pět minut později Bastoniho klubový spoluhráč Nicolo Barella. Strakoshu překonal povedenou ranou z první.

Barella zářil i přes tréninkové manko

„Jsem šťastný za vítězství a svůj gól, ale myslím si, že jsme měli dát víc branek. Ve druhém poločase to pro mě bylo trochu složitější, protože jsem poslední týden kvůli zranění nemohl pravidelně trénovat, takže jsem byl trochu unavený,“ prozradil střelec vítězné branky Barella.

Přestože měl tréninkové manko, Barella odehrál vynikající utkání. Sedmadvacetiletý odchovanec Cagliari zakládal většinu akcí Itálie a bylo ho doslova plné hřiště. Je zřejmé, že si do Německa přenesl skvělou formu z klubové sezony, kde dotáhl Inter Milán k titulu.

„V reprezentaci hraji trochu hlouběji než obvykle. Všichni ostatní hráči útočí do prostorů, takže si musím trochu víc držet pozici, ale vždy je potěšením hrát vedle záložníka, jako je Jorginho. S ním je všechno snazší,“ dodal Barella.

Obhájcům titulu se tak podařilo vstoupit do sedmnáctého evropského šampionátu se třemi body v zádech a do další fáze turnaje získali tolik potřebný klid. Druhým soupeřem Itálie bude Španělsko, které v prvním utkání porazilo jednoznačně 3:0 Chorvaty.

Zdroj: ČT Sport, UEFA.com