Spojte se s námi


Fotbal

Isco jde proti svému Realu Madrid. Dokáže skolit svůj bývalý klub?

V Realu Madrid vyhrál Isco vše, co se dalo. Stal se také vítězem ceny Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče. Jenže jeho kariéra poté uvadla a už jej všichni odepsali. Teď se však vrátil a dnes si poprvé zahraje proti svému bývalému klubu.

Publikováno

dne

V Realu Madrid vyhrál Isco vše, co se dalo. Stal se také vítězem ceny Golden Boy pro nejlepšího mladého hráče. Jenže jeho kariéra poté uvadla a už jej všichni odepsali. Teď se však vrátil a dnes si poprvé zahraje proti svému bývalému klubu.

Je to typický Španěl. Hráč, který má míč přilepený k noze a svým uměním bavy miliony diváků po celém světě. Proto si jej Real Madrid v roce 2013 koupil z Málagy za 30 milionů eur, jako čerstvého vítěze ankety Golden Boy.

V Realu Madrid se Isco postupně stal důležitým hráčem, ve dvou finále Ligy mistrů nastoupil v základu a dostal tak přednost před Garethem Baleem.

Zinedine Zidane kvůli němu dokonce přestavil formaci, z klasických 4-3-3 přešel na diamant ve složení 4-4-2, aby se do sestavy vešel i Isco. Tomu záda krylo trio Casemiro – Kroos – Modrič, technický podhrotový záložník tak měl úplnou volnost na útočné polovině hřiště. A aby měl komu servírovat své přihrávky, ve vápně čekalo duo Ronaldo – Benzema.

V tomto složení dokázali Los Blancos ovládnout Ligu mistrů hned třikrát za sebou. Jenže poté začala Iscova kariéra uvadat. A to přesně ve chvíli, kdy Real převzal Santiago Solari. Ten měl totiž míčového kouzelníka ve velké neoblibě.

Isca prakticky ignoroval, i když do té doby patřil mezi důležité hráče, jenž pravidelně nastupovali v základu. Do prvního zápasu nebyl vůbec nominován, následně odehrál jen 34 minut, proti Plzni v Lize mistrů pouze 17 a s Celtou Vigo dokonce zůstal jen na lavičce.

Od října, kdy Solari tým převzal, do konce ledna postavil Isca do základní sestavy jen dvakrát. Za první měsíc přitom ani jednou. Celkem mu dal jen 410 minut a v této statistice byl až na 20. místě v týmu.

Iscův odchod do Andalusie

Když trable se Solarim skončily a vrátil se Zidane, Isco se opět dostal do formy a do základní sestavy. Jenže přišel covid. „Cítil jsem, že jsem zpátky, ale přišla pandemie a po ní jsem přestal hrát. Ale to byla má chyba,“ vysvětloval Isco pro deník MARCA.

„Byl to nejistý moment, nevěděli jsme kdy se začne hrát a já zvolnil. Netrénoval jsem doma tak jak bych měl. A když ve fotbale povolíte, ukáže se to. A já jsem za to zaplatil,“ odtajňuje rodák z Benálmadeny.

Přes Sevillu a devítiměsíční pauzu bez fotbalu se dostal v létě do Betisu, kde opět ožil. Devět měsíců Isco nehrál fotbal a už byl prakticky odepsaný. Nikdo nevěřil, že by se mohl vrátit do elitního fotbalu. 31letý fotbalista ale podepsal v Betisu a znovu kraluje La Lize. Hned 9x ze 14 zápasů už získal ocenění pro hráče zápasu a předvádí skvělé výkony. Jak se ukáže v sobotu proti bývalému klubu?

Zdroj: Golazo, Real Betis

Reklama

Oblíbené