Spojte se s námi


Fotbal

Isak na odchodu z Newcastlu! Důvodem je finanční fair play

Alexander Isak prožívá další skvělou sezonu v dresu Newcastlu United. Ačkoliv tým vůči předsezonním prognózám strádá, tak o švédském kanonýru, se to říci nedá. V nedávné době se rozmohly spekulace o jeho odchodu. Pokud se tak stane, hlavním důvodem by měla být finanční fair play.

Publikováno

dne

Alexander Isak prožívá další skvělou sezonu v dresu Newcastlu United. Ačkoliv tým vůči předsezonním prognózám strádá, tak o švédském kanonýru, se to říci nedá. V nedávné době se rozmohly spekulace o jeho odchodu. Pokud se tak stane, hlavním důvodem by měla být finanční fair play.

Isak v Newcastlu

V minulé sezoně byl švédský kanonýr jednou z hlavních příčin velkého vzestupu Newcastlu. 4. místo a finále Carabao Cupu po dlouhých sezonách na příčkách kolem sestupové zóny bylo pro fanoušky jako pokropení živou vodou. 10 gólů ve 22 zápasech Premier League není vůbec špatná bilance, přeci jen šlo o premiérovou sezonu v nejkvalitnější lize světa.

Letošní sezona je pro Isaka ještě lepší než ta minulá. Přihlédneme-li k tomu, že celý klub trápí zranění a absence klíčových hráčů, čísla Isaka vynikají. Newcastlu vypadl hned ve skupině Ligy mistrů a v současné chvíli se nachází až na 8. místě Premier League. Ztráta na pohárové příčky je až 13 bodů a „The Magpies“ čeká velká šichta, pokud chtějí s kartami ještě zamíchat.

Kdo s kartami hýbe je bezesporu Alexander Isak. Švédský kanonýr zasáhl do 21 zápasů Premier League ve kterých vstřelil 14 branek a přidal 1 asistenci. V posledním ligovém duelu právě Isak zazářil 2 góly a asistencí proti skvěle hrajícímu West Hamu.

Pokud však budeme rozebírat i mínusy švédského útočníka, narazíme na zranění. V letošní sezoně Isak kvůli zranění vynechal už 10 zápasů. V minulé sezoně vynechal zápasů 16.

Koukneme-li se do blízké minulosti Isaka v Dortmundu i ve španělském Realu Sociedad trápila zranění. Ačkoliv to nejsou nikterak vážná zranění, jejich četnost by mohla být pro potencionální zájemce problémová.

Přestupové spekulace

Posledních pár týdnů a dnů internetem kolují spekulace kolem Isakovo přestupu. Jedním z důvodů může být neúčast Newcastlu v pohárových soutěžích, které jsou mnohdy pro hráče důležitým faktorem při rozhodování zaměstnavatele. Zájemci o Švéda by měl být Tottenham s Arsenalem.

Newcastle by měl být připraven naslouchat nabídkám kolem 100 milionů liber. Jedním z důvodů, proč by klub vlastněný saudskými investory měl nabídku přijmout, je finanční fair play. Klub v několika posledních letech utrácel nemalé peníze a z prodejů hráčů příliš velký zisk nevygeneroval.

Pokud chce Newcastle rozšířit kádr, jehož šířka je největším limitem této sezony, musí několik hráčů přivést. Za získané peníze by mohl klub koupit další 2-3 hráče třeba jen do rotace. Při pohledu na dostupnost hráčů do zápasu s Evertonem zjistíme, že hned 7 hráčů je mimo úplně a další 4 jsou s otazníkem. Šířka kádru by se tedy měla určitě zvýšit.

Zdroj: Transfermarkt, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.