Spojte se s námi


Serie A

Inter by se v případě výhry nad Sampdorií posunul do čela Serie A

Publikováno

dne

V úterý se odehraje pouze jeden zápas 10. kola Serie A, v němž vyzve doposud stále neporažený Inter šestou Sampdorii.

Inter má za sebou velmi náročné duely s AC Milan a Neapolí, které zvládl skvěle a dokázal v nich urvat 4 body. Hráči trenéra Luciana Spallettiho navíc vyhráli posledních 5 domácích zápasů v Serii A.

Skvělou formou se může pyšnit především útočník Mauro Icardi, jenž se v 9 zápasech trefil 9x. Zápas se Sampdorií pro něj bude mít velmi zajímavý náboj, jelikož právě odtud v roce 2013 do Interu přestoupil.

Zítra ovšem nečeká Inter rozhodně nic jednoduchého, jelikož Sampdoria se letos také prezentuje velmi kvalitními výkony a až na výpadek s Udinese, s nimiž prohráli 4-0, nenašli v letošní ligové sezóně přemožitele.

Sampdorii se daří především doma, kde vyhráli všechny 4 letošní ligové zápasy, avšak venku dokázali plně bodovat pouze v prvním venkovním zápase s Fiorentinou. Poté ještě uhráli dvě remízy s Torinem a Veronou.

Trenér Marco Giampaolo nemá v týmu žádné velké hvězdy, ale vše to vynahrazují skvělou týmovou prací, která nese ovoce.

Sampdorii se dařilo především v posledních dvou ligových zápasech, které oba vyhráli se skóre 8-1. Sampdorii se daří často držet míč na svých kopačkách. 54.5% je čtvrté nejlepší číslo v letošní Serii A, ovšem střelecky už ve většině zápasech nevládnou. To ale neznamená, že by gólově ztráceli, ba naopak!

Sampdoria letos nastřílel v Serii A 16 gólů, pouze 4 týmy jsou na tom letos střelecky lépe a naopak inkasovali pouze 9 gólů, což je dokonce 4 nejlepší výsledek v lize.

I přesto všechno jsou samozřejmě hráči Interu velkými favority a dá se očekávat, že se alespoň na jeden den posunou do vedení. V případě výhry by totiž předběhli Neapol o jeden bod.

Reklama

Oblíbené