Impuls nového trenéra opadl. Sparta musí výrazně zabrat, pokud chce druhé místo

Pražská Sparta po dvou porážkách zaznamenala důležité vítězství. Se Slováckem v prvním poločase hrála vyrovnané utkání, po střídání ale vzala otěže hry a zaslouženě vyhrála. Na utkání se podíváme ve Sparťanském blogu.

Zdroj: AC Sparta Praha

Důležité vítězství. Sparta se Slováckem potřebovala vyhrát, a to se jí nakonec povedlo, i když výkon rozhodně nebyl optimální.

Sparta v prvním poločase nehrála vůbec dobře. V Jablonci se mohla vymlouvat na terén, ten nicméně na Letné špatný není.

Slovácko hrálo poměrně defenzivně, hráči Sparty často chybovali a na hřišti vypadali naprosto nezaujatě. Poločasovou přestávku tak rozhodně uvítali.

Při návratu působili svěřenci trenéra Pavla Vrby svěžejším dojmem, po hodině hry ale Sparta začala dominovat. Na hřiště totiž přišlo velké oživení v podobě Tomáše Wiesnera a Srdjana Plavšiče.

Tato dvojice mohla obstarat gól již po šesti minutách na hřišti, Wiesner nicméně hlavičkoval po centru Plavšiče pouze do tyče.

Minutu poté ale stejná spolupráce zafungovala lépe a vyšel z toho jediný gól zápasu. Kdo patři mezi nejlepší hráče na hřišti?

Mužem utkání je dle mě Ladislav Krejčí mladší. Vynikající v záloze a následně ještě lepší na stoperu. V případě trvající formy by o něm trenér Jaroslav Šilhavý mohl popřemýšlet na pozici stopera.

Velmi dobře zahráli i střídající Wiesner s Plavšičem, oproti prvnímu poločasu působili dobrým dojmem i Bořek Dočkal či Martin Vitík.

V základní sestavě se ukázal Ladislav Krejčí starší, který byl jednoznačně nejhorším hráčem na hřišti. Dostal se do tutovek, obě doslova spálil. Nepotěšil ani David Moberg Karlsson.

Co se týče Adama Hložka, na hrotu útoku je v současné době ztracený. Nyní hrál lépe než v předchozích zápasech, nicméně potřebuje tam nebýt osamocen. Nejnebezpečnější je tehdy, když hraje více ze strany.

Výkon Sparty nebyl hodný týmu druhého celku ligy. Ve druhém poločase byly náznaky, hráče ale čeká stále spousta práce. Los není jednoduchý, tým musí výrazně zabrat, pokud chce i po sezóně zůstat na druhé příčce.

Zdroj: AC Sparta Praha

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

 1. To je vzdycky, když přijde nový trenér, tak se hráči snaží, aby se dostali/udrželi v základu, když už mají jistotu, tak na to kašlou a za půl roku jde trenér pryč. Sparta ma demotivovane hráče, pro spoustu z nich je Sparta vrcholem kariery. Nemají žádné ambice, snahu, nic. Polovina týmu se musí vyměnit a pozor, to nehrajou pometla, jako Hanousel, Lischka a Trávník

 2. Upocené vítězství ďíky 2 střidajicím mladým fotbalistum Plavšičovy a Wiesnerovy + hráčum kteři se 2.poločas výrazně zvedli L.Krejčí ml. Vitík i Dočkal tam měl 2-3 velmi pěkné věci ale …… ten kádr neni dobrej hlavně díky bratřim Rosických a čim dřive to pochopí majitel Křetinský tim lépe pro Spartu – když nemají oni dva koule ns to aby sami odešli ( chápu že se velmi velmi dobře placeného místa s nulovou zodpovědností drží zuby nehty) měl by je Křetinský vyhodit protože T.Rosický je jen jméno bývalého výborného fotbalisty což evidentně vubec nestačí na tak duležitou funkci ve Spartě kterou má ( o jeho neschopném protekčnim bratřičkovy ani netřeba více psát ten tam od začatku nemá co dělat) !!! Pane trenére Vrbo snad sám vidíte že 50% kádru na Spartu nemá a proto uděláte pořadný pruvan v kádru a zmizí z něj – Heča Hanousek Lischka Vidheim Sáček Čelustka Pavelka Krejči st. Dočkal Trávník Kozák ! Zde pár velmi kvalitních fotbalistu na doplnění – z DAC : Martin Jedlička – Zsolt Kalmár- Andrija Balič- Eric Ramirez ! Ze Žiliny výborní 20 letí mladíci v čele s – Dawid Kurminowski- Vahan Bichakhchyan- Jakub Kiwior- Ján Bernát- Miroslav Gono ! Z Karviné záložník Qose !

  • Tak s vaším názorem ze dvou třetin naprosto souhlasím. O Vámi navrhovaných posilách a jejich kvalitě bych trochu zapochyboval a to z jednoho prostého důvodu. Každý hráč má v sobě určité herní zvyky, někdy i zlozvyky, takže trenér při výběru by měl také zvážit styl který chce hrát a zda případné posily byť kvalitní po stránce individuality se mu budou hodit. On je důležitý i charakter. Ale neberte ten můj názor jako dogma. Pokud ty hráče znáte, tak proč ne.

   • Ty hrácě znám z herního pohledu ale samozřejmě nevím jak jsou psychicky oddolní ( myslím tím ty 20 leté rychlé běhavé kluky ze Žiliny) . Jen jsem tim chtěl naznačit že leckterý fanoušek má větší přehled a čich na kvalitní fotbalusty pro Spartu za rozumnou cenu na rozdíl od totalních nýmandu bratří Rosických kteři mají daleko větši možnosti hráče vytipovat sledovat za což jsou nezkutečně štědře placeni byť jejich přinos pro Spartu je žalostný a měli být již v lednu 2021 vyhozeni !!

    • Milwale tak mi neco o tech hráčích řekni jaky jsou v soukromí ?????? ono totiž se nestačí koukat jak hráč umí běhat a ty tvoje keci jsou pod každym člankem uplně stejný

     • Neumíš čist ? Co nechápeš na větě – hráče znám z herního pohledu nevím jak jsou psychicky odolní ?! Ty moje kecy jak ty píšeš se bohužel již z větší časti za rok a pul co ty kecy píši potvrdily ! Jinak věř že brát milion měsičně jako ten nýmand sp.ředitel tak ti zde vystřihnu 100% minimalně 7-8 výborných posil pro Spartu proklepnutých od A do Z ! Ale tebe se.. to že spousta normalních fanoušku má pomalu větší přehled o kvalitních hráčich z Čech a Slovenska než ti dva nýmandi bratři Rosičti !

   • Minimalně Jedlička Kalmár Balič Ramiréz jsou daleko lepší fotbalisté než Heča Dočkal Trávník Kozák. Kurminowski mladý rýchlý durazný golový utočnik který do roka bude stát více než 2 mil.€ + mají v Žilině další 3 mladé hodně dobré fotbalisty ! Záložník Karviné Qose o parník lepši fotbalovější mladší než Pavelka s potencialem pozdějšího nemalého výdělku při jeho prodeji dál do zahraniči!

  • Tato mezinárodní sešlost dává záruku opravdových srdcařů pražské Sparty? Už jednou sem Štramák natahal samé cizince a Sparta se z toho vzpamatovává dodnes. Nepopírám, že Sparta musí udělat řez v sestavě, ale postavit mužstvo ze samých mladíků a nových hráčů je naprostý hazard a zahrávání si s bojem o záchranu v lize. Sparta potřebuje především oba krajní obránce, dalšího stopera a dva hrotové útočníky. Potom postavit mix 3-4 zkušených hráčů a 6-7 mladíků nebo získaných posil a stejně bude trvat několik měsíců, než si mužstvo sedne. A to ještě musí Vrba změnit svůj přístup, hrát na dva hroty a dávat šanci těm, co mají skutečně formu, což Karlsson ani Krejčí st. nejsou.

   • Sparta měla již dávno vyházet ten šrot co má v kádru nedovolit Rosickým přivádět zoufalce a přestarlé primadony – a za ty 2 zcela zbytečně promrhané roky mohla mít nyní Sparta mladý běhavý kvalitní tým a nemusela se klepat v 25 zápasech ligy z 30 o body tak jako poslední roky ! Jediné řešení je vyházet všechny od Čupra dolu a od základu vybudovat novou mladou zdravou silnou Spartu ! Hlavně oba Rosičtí musí být vyhozeni ti napáchali za více než 2 roky obrovské škody !!

 3. Dokud bude hrát Sparta ten systém s jedním osamoceným útočníkem,tak to bude pořád bída.Co tam asi ten Hložek má sám dělat,když nedostane pořádnej balon.

  • To jste hodně velký optimista (nebo zaslepený Sparťan kousající těšínská jablíčka). Jeho včerejší výkon proti Slovácku musel upoutat každého milovníka kvalitního fotbalu. Ten pohyb, technika, zapojování do hry, to vše uhranulo funkcionáře WHU (a i jiných světových klubů). Takže Hložan přestoupí na ostrovy, kde si hned ,díky českému původu, získá sympatie fanoušků, párkrát si kopne za juniorku a po čase bude vzpomínat jak chodili se spoluhráči do společné klubové jídelny na obědy, kde se občas vídal s krajany Součkem a Coufalem. A to bude všechno. Kde jsem už ten příběh slyšel, popř. četl?

   ODPOVĚĎ

 4. Včera Sparta urvala vítězství jen díky širšímu kádru lepších náhradníků. Jinak základní sestava Slovácka byla výrazně lepší než ta sparťanská. No a o kvalitě hry jako třeba nováčka z Pardubic si mohou hóšové z Letné nechat jen zdát. Bylo včera veselé dívat se na záběry trenéra Vrby, jak se styděl a i ironicky chechtal nad některými momenty hry “jeho” svěřenců. Ty úvozovky nad slovem jeho jsou tam proto, protože ti hráči jsou dědictví geniálního sportovního ředitele Tomíku a spol.

 5. Pokud je P. Vrba opravdu tak významný trenér, tak se domnívám, že už by nyní mohl poznat, kteří z hráčů do tak velkého kádru nepatří. Fakt je, že ne vždy se podaří vhodně sestavit tým. Od toho je ale hlavní trenér, který nebude učit fotbalisty hrát fotbal, ale musí vhodně tým sestavit.Budu trošku škarohlíd. Osobně P. Vrbovi moc nevěřím, po předchozích jeho působení.

 6. Pan Vrba ví velmi dobře,jaký matroš má k dispozici a samozřejmě velmi dobře pozná,kdo je tam k ničemu.Ovšem převzal tým v rozběhnuté sezoně a nyní to musí dohrát s tím co má.Stejně tak dobře ví kde ho tlačí bota.Otázka je co mu ti obratní bří Rosičtí jsou schopni přivést do přípravy na novou sezonu.Hráčů je ve světě přebytek jen otevřít oči a peněženku.Alarmující je ,že právě Sparta je za poslední léta ve výběru hráčů zcela mimo mísu.Její skauting je svou úrovní někde daleko za Táborskem a Varnsdorfem.Nezbývá než doufat,že panu Rosickému předloží seznam hráčů,kteří budou píchou Vyšehradu,Proseku a Vyšehořovic.Následně předloží(pokud tak,již neučinil) jiný seznam plný vybraných fotbalistů na potřebné úrovni,aby se Sparta konečně po deseti letech vyhrabala s nejhoršího období v české lize.

  • Oba dva Rosičtí měli být již dávno vyhozeni a ne že opět budou ti dva neschopní nýmandi vybírat hráče pro Spartu ! Že to neumí a nemají na to nám co nejsme až po paty zalezlí v prd… T.Rosického dokázali za poslení 2 roky ! Na jejich posty musí přijíd ne o parník ale o dva parníky kvalitnější náhrada !! Oni dva + Čupr se Svobodou jsou problém Sparty a největší problém je samozřejmě fotbalově zcela hloupý majitel D.Křetinský !!

 7. Nerozumím jednomu,že ty zmiňované stále propírané funkcionáře Sparty hanba nefackuje.Jím vůbec a již léta nevadí,že je poráží Budějky,že mají problém s Opavou ,Karvinou,Slováckem,Zlínem.Vůbec jim nevadí hazardování se značkou Sparty, coby nejúspěšnějšího českého týmu.Nevadí jim nespokojenost obrovské fanouškovské základny, výsměchy konkurenčních týmů.Prostě tito lidé musí mít hroší kůži a hlavně neví nic o osobní zodpovědnosti.Jim by u Mgr.Křetínského prošel i sestup z ligy.

  • Bohužel je pořád dost těch co jsou až po paty zalezlí v prd… T.Rosického a nechtějí si přiznat že ten se svým protekčnim bratřičkem zkurvyli co mohli za více než 2 roky co se zuby nehty drží svých koryt ve Spartě ! ☹ 1 mil.kč a 350 tis. měsičně jsou pro ně více než slušnost hrdost tak že osobní zodpovědnost a jejich rezignace na funkce bohužel nehrozí ☹

 8. Zajímavé názory tu čtu mé zajímá kde takovej Millwal hrál kopal za jakej tým.verim tomu že většina co tu píše ani nikdy nekopala.

 9. Millwall má jenom velkou hubu,nic víc.Nenávist vůči Rosickému mu zatemňuje mozek.Přitom zase tak mizerné nápady nemá,jenže jen v oblasti teorie.On ne každý hráč má na to,aby hrál ve Spartě či Slavii.Když je Millwall takový odborník,tak nám jistě řekne své k Nečasovi,který přišel do Slavie z Baníku a byl poloviční.Ožil v Chebu a po návratu do Slavie se vše opakovalo.Kdo si dnes vzpomene na Dr Mackowskiho,který přišel do Sparty a po prvním vydařeném zápase už jen paběrkoval a po dvaceti měsících se vrátil zpět na Moravu.Impulz nového trenéra tady neplatil.Stačí se podívat,s kým Sparta v tu dobu hrála a první střetnutí se těmi silnějšími ukázalo,že je na tom špatně.Takže zakopaný pes je někde jinde!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Velká strategická bitva je u konce. Jak dopadla Velká cena Španělska?

Lewis Hamilton nebo Max Verstappen? Mercedes nebo Red Bull? Asi takto by se dal vyjádřit nejen průběh závodu, nýbrž i celý závodní víkend. Kdo nakonec vyhrál a jak Velká cena Španělska dopadla?

Je tady anketa Hokejista sezony! Kdo si odnese prestižní ocenění v Tipsport Extralize?

Tradice je tradice, přes to vlak prostě nejede. Extraligové sezoně 2020/2021 definitivně odzvonilo, tudíž je kromě její rekapitulace taky nejvyšší čas vyhlásit ty nejlepší.

Kterým hráčům v české lize končí smlouva? Plavšič, Jovovič či Kliment si můžou hledat nové kluby

Ve FORTUNA:LIZE končí toto léto smlouva hned několika hráčům. Ti už jsou od zimy svolní hledat si nové angažmá, kam by se od 1. července přesunuli zadarmo. A letošní výběr nabízí dost kvalitních fotbalistů.