Spojte se s námi


Fortuna liga

Ikaunieks do tří předních českých klubů? Kdepak, nejlepší cizinec ligy má namířeno do Jablonce

Publikováno

dne

Stal se hlavním hitem přestupového léta. Navzdory tomu, že Jihlavu nedokázal udržet mezi elitou. Výkonný ředitel Vysočiny Jan Staněk jeho cenu nastavil na pětadvacet milionů korun. Čekalo by se, že Ikauniekse uloví někdo z trojce nejlepších českých klubů – tedy Sparta, Slavia nebo Viktoria Plzeň. Kdepak, Cizinec sezony se rozhodl pro přesun do Jablonce.

S informací přišel web sport.cz, pro který se vyjádřil i agent Pavel Zíka ze společnosti Global Sports. „Ano, mohu potvrdit, že dohoda mezi kluby je prakticky uzavřena a jsem rád, že od nové sezóny by měl Davis působit v ambiciózním klubu ze severu,“ uvedl.

Již v zimě se mluvilo o Lotyšově odchodu. Zájem měli Bohemians, ale nejvíce o Ikaunieksovy služby stál právě Jablonec. „Pan Pelta o hráče projevil zájem už v zimě, tehdy ještě k dohodě nedošlo, což hráč respektoval. Teď je vše na nejlepší cestě a pevně věřím, že Davis svoji kariéru v Jablonci dále úspěšně rozvine,“ pokračoval.

Ikaunieks odehrál v české lize zatím dvě sezony. V té první za plný počet třiceti utkání nasázel devět branek a přidal tři asistence, ve druhé odehrál o tři utkání méně, do soupeřovy sítě se trefil desetkrát a přihrál na šest branek. Udivoval svou rychlostí, prací s míčem a pohybem na ofsajdové lajně. „Od svých agentů vím, že jednání mezi Vysočinou a Jabloncem jsou ve finále. Pan Vaculík mi po sezóně slíbil, že mi umožní odejít za novými výzvami. Jablonec měl o mě zájem už v zimě, během jara jsem sledoval jeho vítěznou jízdu. Hrál atraktivní fotbal a získal v jarní části suverénně nejvíce bodů,“ řekl útočník, který byl na galavačeru LFA vyhlášen Cizincem sezony HET ligy.

Zbývají pouze detaily a Jablonec uloví čtyřiadvacetiletého střelce před mnoha dalšími zájemci. „Věřím, že se v nejbližších dnech vše úspěšně dotáhne a že nové angažmá bude dalším významným krokem v mé fotbalové kariéře,“ dodal samotný hráč.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.