Spojte se s námi


Fortuna liga

Ihattaren působí charakterově velmi dobře, v kabině měl proslov. Pokud se nastartuje, tak máme hráče, co v lize ještě nebyl, říká Köstl

Mohamed Ihattaren je jméno, na které se přes zimu bude upírat největší pozornost. Bývalý supertalent PSV, který mířil mezi elitu, spadl na dno a teď se z něj bude vyhrabávat ve Slavii. Jak se mu to povede?

Publikováno

dne

Mohamed Ihattaren je jméno, na které se přes zimu bude upírat největší pozornost. Bývalý supertalent PSV, který mířil mezi elitu, spadl na dno a teď se z něj bude vyhrabávat ve Slavii. Jak se mu to povede?

Za normálních okolností by hráč typu Mohameda Ihattarena do české ligy nikdy nedorazil, možná by ani nevěděl, kde nějaké to Česko je. Vždyť v roce 2019 byla jeho tržní cena 22 milionů eur a nejdražší přestup do české ligy se zastavil na 5 milionech eur.

Zkátka Ihattaren mířil z PSV do TOP 5 lig a měl potenciál na to se uchytit v některém z top klubů. Jenže okolo tohoto hráče okolnosti rozhodně nejsou normální, a tak skončil ve Slavii.

Tam se bude snažit znovu nakopnout svou uhaslou kariéru. Podle informací okolo něj už je jeho černá a občas až kriminální minulost za ním, teď už se chce soustředit jen na fotbal a opět nastartovat svou kariéru.

„V kabině byl jednou nebo dvakrát, takže je to pořád poměrně novinka. Charakterově působí velmi dobře, měl dokonce i krátký proslov před týmem. Je strašně šťastný, že je tady a opět chce nastartovat svoji kariéru. Pokud se alespoň částečně dostane na level, kde byl před nějakými třemi nebo čtyřmi lety, tak to bude opravdu bomba. Musíme mu ale dát čas, teď se o něj budou starat kondiční trenéři a fyzioterapeuti, postupně ho budeme začleňovat i do tréninku s A-týmem,“ uvedl na tiskové konferenci kouč Jaroslav Köstl.

Ihattarenovi se tak musí dát čas, má však čas až do února, kdy začíná liga, aby se s týmem připravil. Ani tak není ale jisté, že začátek ligy stihne, Slavia se chce ujistit, že až nastoupí, bude v optimální kondici.

Hráč jako on v naší lize nikdy nebyl

„Nějaký časový výhled se u něj nedá říct. Je to tak individuální případ, že na to musíme být citliví, dát mu čas. Myslím si, že mu obrovsky pomůže soustředění, které budeme mít v lednu a únoru, tam ho pak můžeme posunout dále. Samozřejmě jsme dostatečně rozumní na to, abychom mu to všechno dávkovali postupně,“ pokračoval asistent trenéra sešívaných.

„Je to výzva pro celou Slavii. V momentě, kdyby se to povedlo, což si přejeme my i on, tak bychom tu měli hráče, který možná v naší lize nikdy nebyl. Uděláme všechno proto, aby se to podařilo, výzva to samozřejmě je,“ dodal Köstl.

Ihattaren tak má možná jednu z posledních šancí, jak nastartovat svou uhaslou kariéru. V Edenu k tomu bude mít ideální podmínky, teď už záleží jen na něm.

Zdroj: SK Slavia Praha

Reklama

Oblíbené