Živé výsledky
  • TEL
    TEL
    SPR
    SPR
  • HIL
    HIL
    FAI
    FAI
  • ETT
    ETT
    RIY
    RIY
  • KLA
    KLA
    POZ
    POZ
  • LEG
    LEG
    RAD
    RAD
  • GAL
    GAL
    Cor
    Cor
  • CER
    CER
    STV
    STV
  • Wol
    Wol
    BLA
    BLA
  • NER
    NER
    JAB
    JAB
  • ARI
    ARI
    POV
    POV
  • Vel
    Vel
    ZAP
    ZAP
  • CHR
    CHR
    VAR
    VAR
  • FUR
    FUR
    NUR
    NUR
  • LIA
    LIA
    SHE
    SHE
  • HER
    HER
    HEI
    HEI
  • VfL
    VfL
    MAG
    MAG
  • BOL
    BOL
    PRE
    PRE
  • Zhe
    Zhe
    RON
    RON
  • TIA
    TIA
    BEI
    BEI
  • SHH
    SHH
    HEN
    HEN

I když se baráž opakovat nebude, Jihlava si za odvahu zaslouží potlesk. Budou ostatní včetně Zbrojovky dál stát v koutě?

V českém fotbale si to ještě nikdo nedovolil. Klub z Vysočiny žádal opakování svých barážových zápasů s Karvinou, a když ne obou, tak aspoň toho odvetného, kdy podle klubu selhali rozhodčí na celé čáře. Ligová fotbalová asociace (LFA) ale tento návrh smetla ze stolu. Opakování baráže neumožňuje soutěžní řád.

Vedení FAČR jistě bylo dalším prohlášením jihlavského klubu velmi nemile překvapeno. Baráž funkcionáři považovali za uzavřenou kapitolu. Předseda komise rozhodčích Chovanec a místopředseda Wilczek si vysypali popel na hlavu.

Jihlavě se dokonce omluvili a někteří rozhodčí, které na tuto baráž delegovala komise, podle vlastních slov s nejlepším vědomím a svědomím, dokonce dostali od pískání v profesionálních soutěžích na chvíli volno. Konkrétně na jeden rok.

Jihlavští uvedli, že už po prvním barážovém zápase měla komise rozhodčích zareagovat tak, aby odvetné utkání na jejich domácím hřišti řídil někdo z našich nejlepších rozhodčích. Někdo, kdo byl v minulosti delegován třeba k řízení derby pražských S, protože barážové zápasy jsou neméně důležité – z mnoha hledisek je totiž obrovský rozdíl, jestli další ročník hraje klub první nebo druhou ligu.

LFA ale jejich návrh nemilosrdně zamítla. „Podle soutěžního řádu je možné opakovat mistrovské utkání pouze za předpokladu předčasného ukončení zápasu z bezpečnostních nebo jiných důvodů podle pravidel fotbalu, jako jsou například povětrnostní podmínky. Soutěžní řád na druhou stranu nedává řídícímu orgánu soutěže možnost nařídit opakování jakéhokoliv zápasu na základě chybného rozhodnutí rozhodčích na hrací ploše,“ píše se v prohlášení.

https://twitter.com/fcvysocina/status/1138324662507757568

Jihlava se podpory u ostatních týmů podpory dožadovala marně, neboť všechny zaujaly typický postoj pro český fotbal. Neprotestovat, nevyčuhovat z řady, jenom aby se nepřízeň rozhodčích neobrátila na jejich klub, ať následky revolty odnesou jiní. Jihlavský boj s větrnými mlýny je však minimálně sympatický.

Zajímavý je postoj Zbrojovky Brno. Populární klub byl přece také poškozen při barážových utkáních s Příbramí, ale protestoval zřejmě jen na oko. Určitě chce postoupit příští rok z prvního místa a radši se drží vzadu, aby na ni tvrdá ruka pokřivené spravedlnosti nedopadla.

Kluby si myslí, že se mlčením a poklonkováním strahovské vrchnosti nedostanou na nějakou její černou listinu, jejich snaha však může být při troše smůly, jak bylo možné pozorovat v baráži, i tak zbytečná.

https://twitter.com/fcvysocina/status/1135809622567194625

Až si tak v průběhu příští sezóny bude nějaký klub stěžovat na fungování komise rozhodčích, tak mu je potřeba připomenout, jak se zachoval po výzvě jihlavskému klubu. Jedna vlaštovka jaro nedělá, ale vnesla do českého fotbalu alespoň lehký jarní závan.

Jít do boje se strahovskými funkcionáři a tento boj nevzdat, to si zaslouží velké uznání celé fotbalové veřejnost, která vidí český fotbal především z té sportovní stránky. A i když Jihlava tento boj stejně asi prohraje, zaslouží velký obdiv.

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Fenomenální Schick! Čtyři góly za pár minut, v přípravě Leverkusenu září

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu

Rosický přišel o rozum. Jurásek je pořád zraněný a Slavií nechtěný, reagují sparťané na posilu

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Líný a největší zklamání. Chybět nám nebude, hodnotí Juráskův odchod fanoušci Norwiche

Přestupová bomba budí zlou krev. Slávisté ničí Juráskovi Instagram ještě před přesunem do Sparty

Přestupová bomba budí zlou krev. Slávisté ničí Juráskovi Instagram ještě před přesunem do Sparty

Přestupová bomba na Letné. Bývalý slávista Matěj Jurásek prchá z Anglie do Sparty

Přestupová bomba na Letné. Bývalý slávista Matěj Jurásek prchá z Anglie do Sparty